Քաղաքապետը ներկայացրել է Կենդանաբանական այգու տնօրենի պաշտոնակատարին
Երևանի քաղաքապետը Կենդանաբանական այգու աշխատակազմին է ներկայացրել տնօրենի ժ/պ Էդմոն Ղազարյանին: Անդրադառնալով հանգստի գոտում առկա խնդիրներին՝ Հրաչյա Սարգսյանն ընդգծել է, որ ոլորտը կանոնակարգելու համար այգին առաջին հերթին պետք է լավ կառավարիչ ունենա:
«Այն խնդիրները, որոնք այսօր առկա են Կենդանաբանական այգում, պահանջում են արդյունավետ կառավարում, ամենօրյա վերահսկողություն ու հետևողական աշխատանք: Ինչ վերաբերում է մասնագիտական հարցերին, ապա առաջիկայում այգին կունենա նաև նոր փոխտնօրեն, և ձևավորված կառավարման խորհրդի հետ համատեղ, համոզված եմ, կգտնենք արդյունավետ լուծումներ»,- ընդգծել է քաղաքապետն ու շնորհակալություն հայտնել նախկին տնօրեն Արևիկ Մկրտչյանին՝ կատարած աշխատանքի համար:
Քաղաքապետ Սարգսյանը շրջել է նաև այգու տարածքում, տեղում ծանոթացել առկա խնդիրներին, զրուցել աշխատակիցների հետ:

Мэр представил исполняющего обязанности директора зоопарка
Мэр Еревана представил коллективу зоопарка и/о директора Эдмона Казаряна. Касаясь проблем в зоне отдыха, Грачья Саркисян подчеркнул, что для того, чтобы регулировать сферу, в парке прежде всего должен быть хороший управляющий.
«Проблемы, которые сегодня существуют в зоопарке, требуют эффективного управления, ежедневного контроля и доработки. «Что касается профессиональных вопросов, то у парка скоро будет новый заместитель директора, вместе с советом директоров, я уверен, мы найдем эффективные решения», - сказал мэр и поблагодарил бывшего директора Аревик Мкртчян за её работу.
Мэр Саркисян прогулялся по парку, на месте ознакомился с существующими проблемами, побеседовал с работниками.