Փաշինյան-Ալիև հանդիպումը կարող է տեղի ունենալ Սանկտ-Պետերբուրգում
«Ռուսաստանը պատրաստ է տրամադրել ողջ անհրաժեշտ օգնությունը՝ Ալիևի և Փաշինյանի նոր հանդիպումն իր տարածքում անցկացնելու համար»,-այսօր լրագրողներին հայտնել է ՌԴ նախագահի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը։
«Ռուսաստանն, իհարկե, պատրաստ կլինի տրամադրել ողջ անհրաժեշտ օգնությունը՝ իր տարածքում նման հանդիպում անցկացնելու համար»,- ասել է Կրեմլի խոսնակը։
Խոսելով ԱՊՀ ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովի մասին, որը կարող է տեղի ունենալ տարեվերջին՝ Սանկտ Պետերբուրգում, նա նշել է, որ համապատասխան հայտարարություն կանեն։
«Ալիևի և Փաշինյանի հանդիպումից հետո, եթե նաև փոխըմբռնում լինի, մենք ձեզ կտեղեկացնենք»,- եզրափակել է Պեսկովը։

The meeting between Pashinyan and Aliyev can take place in Saint-Petersburg
Dmitry Peskov, the spokesman of the Russian President, told journalists today that "Russia is ready to provide all the necessary assistance to hold a new meeting between Aliyev and Pashinyan on its territory."
"Russia, of course, will be ready to provide all the necessary assistance to hold such a meeting on its territory," the Kremlin spokesman said.
Speaking about the unofficial summit of the CIS, which may take place at the end of the year in St. Petersburg, he noted that they would make a corresponding announcement.
"After the meeting between Aliyev and Pashinyan, if there is a mutual understanding, we will inform you," concluded Peskov.