Լավրովն ու Բայրամովը կհանդիպեն այսօր
Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը այսօր Մոսկվայում կընդունի Ադրբեջանի իր գործընկեր Ջեյհուն Բայրամովին։ Հանդիպման հիմնական թեմաներից մեկը լինելու է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորումը։
Ինչպես նշել է ՌԴ ԱԳՆ-ն, բանակցություններից առաջ ամենաբարձր մակարդակով եռակողմ համաձայնագրերին համապատասխան Ադրբեջանի և Հայաստանի հարաբերությունների կարգավորման խթանումը Ռուսաստանի արտաքին քաղաքականության առաջնահերթություններից է։
Մոսկվան ողջունում է նաև ադրբեջանա-հայկական պետական ​​սահմանի սահմանազատման հարցերով երկկողմ հանձնաժողովի ստեղծումը և պատրաստ է անհրաժեշտ օգնություն ցուցաբերել կողմերի խնդրանքով։

Лавров и Байрамов встретятся сегодня
Министр иностранных дел России Сергей Лавров примет сегодня в Москве своего азербайджанского коллегу Джейхуна Байрамова. Одной из основных тем встречи станет урегулирование армяно-азербайджанских отношений.
Как отметили в МИД России, содействие урегулированию отношений между Азербайджаном и Арменией в соответствии с трехсторонними договоренностями на высшем уровне до начала переговоров является одним из приоритетов внешней политики России.
Москва также приветствует создание двусторонней комиссии по демаркации азербайджано-армянской государственной границы и готова оказать необходимое содействие по запросу сторон.