Լավրովն ու Բայրամովը կհանդիպեն այսօր
Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը այսօր Մոսկվայում կընդունի Ադրբեջանի իր գործընկեր Ջեյհուն Բայրամովին։ Հանդիպման հիմնական թեմաներից մեկը լինելու է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորումը։
Ինչպես նշել է ՌԴ ԱԳՆ-ն, բանակցություններից առաջ ամենաբարձր մակարդակով եռակողմ համաձայնագրերին համապատասխան Ադրբեջանի և Հայաստանի հարաբերությունների կարգավորման խթանումը Ռուսաստանի արտաքին քաղաքականության առաջնահերթություններից է։
Մոսկվան ողջունում է նաև ադրբեջանա-հայկական պետական ​​սահմանի սահմանազատման հարցերով երկկողմ հանձնաժողովի ստեղծումը և պատրաստ է անհրաժեշտ օգնություն ցուցաբերել կողմերի խնդրանքով։

Lavrov and Bayramov will meet today
Russian Foreign Minister Sergey Lavrov will receive his Azerbaijani counterpart Jeihun Bayramov in Moscow today. One of the main topics of the meeting will be the issue of the settlement of Armenian-Azerbaijani relations.
As the Russian Foreign Ministry noted, promoting relations between Azerbaijan and Armenia is one of Russia's foreign policy priorities.
Moscow also welcomes the establishment of a bilateral commission on the demarcation of the Azerbaijani-Armenian state border and is ready to provide necessary assistance at the parties' request.