ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովի գլխավոր հայտարարությունները (ԱՄՓՈՓ)
Radar.am-ը ձեզ է ներկայացնում ՌԴ նախագահի մամլո խոսնակ Դմիտրի Պեսկովի ասուլիսի կարևոր թեմաներն ու պատասխանները՝ ամփոփ։
• Պատժամիջոցները խոչընդոտում են «Հյուսիսային հոսք»-ում վերանորոգման աշխատանքներին️,
• «Գազպրոմը» հուսալի մատակարար է, «Հյուսիսային հոսքի» հետ կապված իրավիճակի պատասխանատվությունն ընկած է այն երկրների վրա, որոնք պատժամիջոցներ են սահմանել ՌԴ-ի դեմ,
• Կրեմլը հուսով է, որ Քաբուլում ՌԴ դեսպանատան մոտ ահաբեկչության մեղավորները կպատժվեն,
• Քաբուլում ՌԴ դեսպանատան անվտանգությունը պետք է ուժեղացվի,
• Պուտինը կմասնակցի սեպտեմբերի 15-16-ը Սամարղանդում կայանալիք Շանհայի համագործակցության կազմակերպության գագաթնաժողովին, կլինեն նաև կարևոր միջազգային շփումներ,
• ️Ռուսաստանը տնտեսության հարցերում ելնում է կանոնից՝ պետք է հուսալ լավագույնը, բայց պատրաստվել վատագույնին,️

Основные заявления пресс-секретаря президента России Дмитрия Пескова (КРАТКО)
Radar.am представляет вашему вниманию подытоженные, важные темы и ответы пресс-конференции пресс-секретаря президента России Дмитрия Пескова,.
• Санкции мешают ремонтным работам на «Северном потоке».
• «Газпром» — надежный поставщик, ответственность за ситуацию с «Северным потоком» лежит на странах, которые ввели санкции против России
• Кремль надеется, что виновные в теракте у посольства России в Кабуле понесут наказание.
• Следует усилить охрану посольства России в Кабуле
• Путин примет участие в саммите Шанхайской организации сотрудничества, который пройдет в Самарканде 15-16 сентября, также состоятся важные международные контакты.
• Россия исходит из правила в экономических вопросах: надо надеяться на лучшее, но готовиться к худшему.