«Adidas»-ը կոլապսի մեջ. Մեսսիի մարզաշապիկները վաճառվել են անհավանական քանակությամբ
Լեո Մեսսիի արգենտինական հավաքականի մարզաշապիկը սպառվել է ամբողջ աշխարհում՝ Բուենոս Այրես, Մադրիդ, Դոհա, Տոկիո... Adidas-ի խանութներում սպառվել են Արգենտինայի հավաքականի ավագի անունով և 10 համարով բոլոր մարզաշապիկները։
Սպառվել են նաև փոքրերի և կանանց համար նախատեսաված մարզաշապիկները։ Այս ամենի պատճառ է դարձել Կատարում ընթացող աշխարհի առաջնությունում Արգենտինայի հավաքականի և Լեոնել Մեսսիի հաջող ելույթները։ Նշենք, որ Լեոնել Մեսսիի փայլուն հանդիպումների շնորհիվ Արգենտինայի հավաքականը դուրս եկավ եզրափակիչ փուլ, որտեղ դեկտեմբերի 18-ին կպայքարի Ֆրանսիայի ընտրանու հետ։
Արգենտինացու մարզաշապիկը մինչ աշխարհի առաջնության մեկնարկը աշխարհում ամենապահանջվածներից էր համարվում։
Adidas-ից հայտարարել են, որ անհնար է մեկ գիշերվա ընթացքում ավելացնել մարզաշապիկի արտադրությունը, քանի որ իրենք նախատեսել են, որ պահանջարկը մեծ կլինի։ Բայց ընկերության սպասումները գերազանցվել են մի քանի անգամ։

"Adidas" is in a shortfall; Messi jerseys have been sold in incredible numbers
Leo Messi's Argentinian national team jersey is sold worldwide: in Buenos Aires, Madrid, Doha, Tokyo, etc. Adidas stores have sold out all the jerseys with the name and number 10 of the Argentine national team captain.
T-shirts intended for children and women are also sold out. The reason for all this was the successful performances of the Argentine national team and Lionel Messi at the World Championship in Qatar. It should be noted that thanks to the brilliant matches of Lionel Messi, the Argentine team reached the final stage, where it will fight with the French national team on December 18.
Before the start of the World Cup, the Argentinian jersey was considered one of the most sought-after in the world.
Adidas announced that it was impossible to increase the production of jerseys overnight because they predicted that the demand would be high. But the expectations of the company were exceeded several times.