Աշխարհի չեմպիոնները վերդարձել են հայրենիք՝ Արգենտինա (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Ֆուտբոլի աշխարհի նորընծա չեմպիոն Արգենտինայի հավաքականը ժամանել Է Բուենոս Այրեսի օդանավակայան, հազարավոր երկրպագուներ դիմավորել են մարզիկներին: Այս պահին տեղի է ունենում չեմպիոնական շքերթը, որտեղ թիմը անցնում է բաց ավտոբուսով։
Հավաքականի ավագ Լիոնել Մեսսին առաջինը իջավ օդանավից՝ բարձր պահելով ոսկե գավաթը, որից հետո կարմիր գորգով անցան հաղթական թիմի անդամները։ Ֆուտբոլիստներին դիմավորեցին լրագրողները, պաշտոնյաները և կենդանի նվագախումբը:
Երբ թիմի ավտոբուսը հեռանում էր օդանավակայանից, այն անմիջապես հեղեղվեց ազգային կապույտ և սպիտակ գույներով հագնված երկրպագուների կողմից: Տեսանյութերում երևում է, որ ավտոբուսը դանդաղորեն առաջ է շարժվում ոստիկանական ուղեկցորդների հետևից՝ շրջապատված տասնյակ հազարավոր երկրպագուներով։
Հիշեցնենք, որ Արգենտինայի նախագահ Ալբերտո Ֆերնանդեսը դեկտեմբերի 20-ը հայտարարել է հանգստյան օր, որպեսզի քաղաքացիները կարողանան տոնել հավաքականի հաղթանակը։

The new football world champion Argentina team arrived at Buenos Aires airport and thousands of fans welcomed the athletes. The championship parade takes place at this moment, where the group passes by an open bus.
The captain of the national team, Lionel Messi, was the first to get off the plane, holding the gold cup high, after which the winning team members walked the red carpet. Journalists greeted the players, officials, and a live band.
As the team bus left the airport, it was immediately mobbed by fans dressed in national blue and white colors. The videos show the bus moving slowly behind police escorts, surrounded by tens of thousands of fans.
It should be noted that the President of Argentina, Alberto Fernandez, announced December 20 as a day off so that the citizens could celebrate the national team's victory.