Իսրայելը հարվածներ է հասցրել Իրանին
Իսրայելը հարված է հասցրել Իրանին՝ ի պատասխան ապրիլի 13-ի հարձակման․ իսրայելական հարվածի թիրախը եղել է Սպահանի ռազմաօդային բազան․ հայտնում է Fox News–ը։
Իրանի իշխանությունները հայտարարել են, որ խոցել են մի քանի անօդաչու թռչող սարքեր և հերքել են Իսրայելի կողմից երկրի վրա հրթիռային հարձակման մասին տեղեկատվությունը․ այս մասին Radar Armenia-ն տեղեկացավ BBC գործակալությունից։
Ավելի վաղ իրանական ԶԼՄ-ները հայտնել էին Իրանի կենտրոնական մասում գտնվող Սպահան քաղաքի շրջանում պայթյունների և տարբեր շրջաններում ՀՕՊ-ի աշխատանքի մասին:
«Մի քանի անօդաչու թռչող սարքեր հաջողությամբ խոցվել են երկրի հակաօդային պաշտպանության կողմից, հրթիռային հարձակման մասին տեղեկություններ դեռ չկան»,– X-ի միկրոբլոգում գրել Է իրանական տիեզերական գործակալության ներկայացուցիչ Հոսեյն Դալիրիանը:
Ավելի վաղ CBS news և ABC news հեռուստաալիքները, վկայակոչելով ամերիկացի պաշտոնյաներին, հայտնել էին, որ Իսրայելը հրթիռներ է արձակել Իրանի ուղղությամբ: Սպիտակ տունը և Պենտագոնը դա չեն մեկնաբանել։
Հիշեցնենք՝ Իսրայելի իշխանությունները նախազգուշացրել էին, որ կարող են պատասխան հարված հասցնել այն բանից հետո, երբ անցած հանգստյան օրերին Իրանը հարյուրավոր հրթիռներ և անօդաչու թռչող սարքեր է արձակել իսրայելական քաղաքների ուղղությամբ: Գրեթե բոլորը խփվել են։

Israel struck Iran in response to the April 13 attack. The target of the Israeli strike was the Isfahan Air Force base. Fox News reports.
Iranian authorities have announced that they have shot down several drones and denied reports of a missile attack by Israel on the country. Radar Armenia learned about this from the BBC agency.
Earlier, the Iranian mass media reported about the explosions in the city of Spahan in the central part of Iran and the work of air defense in different regions.
"The country's air defense successfully shot down several unmanned aerial vehicles; there is no information about the missile attack yet," Hossein Dalirian, the representative of the Iranian Space Agency, wrote on the X microblog.
Earlier, CBS News and ABC News TV channels, citing American officials, reported that Israel launched missiles in the direction of Iran. The White House and the Pentagon did not comment on it.
It should be noted that the Israeli authorities warned that they could retaliate after Iran fired hundreds of rockets and drones at Israeli cities last weekend. Almost all of them were shot.