ՄԹ-ն ընդլայնում է Իրանի նկատմամբ պատժամիջոցները
ՄԹ-ն 13 կետով ընդլայնել է Իրանի դեմ պատժամիջոցների ցուցակը։ Դա պարզ է դառնում Մեծ Բրիտանիայի արտաքին գործերի նախարարության հրապարակած թարմացված սև ցուցակից։
Սահմանափակումներ են մտցվել իրանական բալիստիկ ծրագրի համար պատասխանատու Shahid Hemmat Industrial Group-ի տնօրեն Սայեդ Ջավադ Մուսավիի նկատմամբ։ Ցանկում ներառված բոլոր անձանց արգելվում է մուտք գործել Միացյալ Թագավորություն: Նրանց հաշիվները, ինչպես նաև սահմանափակումների ենթակա ընկերությունների ակտիվները, եթե դրանք գտնվեն բրիտանական իրավասության ներքո, ենթակա են սառեցման։
Պատժամիջոցների կիրառման պատճառը նշված անձանց և ընկերությունների կողմից «ապակայունացնող գործողությունների իրականացումն է՝ ներառյալ Իսրայելի վրա հարձակումը»։

UK expands sanctions against Iran
The updated blocklist published by the Ministry of Foreign Affairs of Great Britain shows that the UK expanded the list of sanctions against Iran by 13 points.
Sayed Javad Mousavi, director of the Shahid Hemmat Industrial Group responsible for the Iranian ballistic program, has been restricted. All individuals on the list are banned from entering the United Kingdom. Their accounts, as well as the assets of restricted companies, if found under British jurisdiction, are subject to freezing.
The reason for the application of the sanctions is the "implementation of destabilizing actions, including the attack on Israel" by the mentioned persons and companies.