Վրաստանի ՆԳՆ-ն ցուցարարներին կոչ է անում պահպանել օրենքը
Վրաստանի ՆԳՆ-ն Թբիլիսիի կենտրոնում՝ խորհրդարանի մոտ, «օտարերկրյա գործակալների մասին» օրինագծի դեմ բողոքող ցուցարարներին կոչ է արել ենթարկվել օրենքին։
Բողոքի ակցիան ընթանում է խորհրդարանի իրավական հանձնաժողովի նիստում օրինագծի քննարկմանը զուգահեռ։ Երեկոյան ցուցարարների թիվը զգալիորեն ավելացել է։ Նրանց մի մասը փորձում է շրջանցել շենքը, վրացական ԶԼՄ-ները հաղորդում են նաև ձերբակալությունների մասին։
«ՆԳՆ-ն ակցիայի կազմակերպիչներին և մասնակիցներին կոչ է անում չանցնել խոսքի ազատության և օրենքով նախատեսված խաղաղ հավաքների նորմերի սահմանները, ցանկացած խախտում ոստիկանության կողմից անմիջապես կկանխվի»,- ​​ասված է հայտարարության մեջ։

МВД Грузии призывает протестующих соблюдать закон
МВД Грузии призвало протестующих против законопроекта об "иностранных агентах" в центре Тбилиси, возле парламента, подчиниться закону.
Акция протеста проходит параллельно с обсуждением законопроекта на заседании юридического комитета парламента. Вечером число протестующих значительно возросло. Некоторые из них пытаются обойти здание, о задержаниях сообщают и грузинские СМИ.
"МВД призывает организаторов и участников акции не выходить за рамки предусмотренных законом норм свободы слова и мирных собраний, любое нарушение будет немедленно пресекаться полицией", - говорится в сообщении.