«Հավատում ենք, որ Ադրբեջանն ու Հայաստանը կհասնեն խաղաղության մինչև Cop29». ՄԹ վարչապետ
Միացյալ Թագավորության վարչապետ Ռիշի Սունակը անդրադարձել է Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև խաղաղության բանակցություններին։
Ռիշի Սունակը նշել է, որ Մեծ Բրիտանիան աջակցում է Կասպից ծովով տրանսպորտային նոր կապերին․ «Այժմ Ադրբեջանը պատմական հնարավորություն ունի վերջ դնելու Հայաստանի հետ բազմամյա հակամարտությանը: Մենք պետք է պատրաստ լինենք դրան։ Ավելի կարևոր իրադարձություն կլիներ տեսնել Հարավային Կովկասում խաղաղության ձեռքբերումը մինչև Cop29-ը», - ասել է նա:
Սունակը նաև հավելել է, որ Ադրբեջանի և Մեծ Բրիտանիայի միջև հարաբերությունները զարգանում են․ «Հավատում ենք, որ մինչև Cop29 Ադրբեջանը և Հայաստանը կհասնեն խաղաղության», - նշել է նա։

«Мы верим, что Азербайджан и Армения достигнут мира до Cop29». Премьер-министр Великобритании
Премьер-министр Великобритании Риши Сунак коснулся мирных переговоров между Арменией и Азербайджаном.
Риши Сунак отметил, что Великобритания поддерживает новые транспортные соединения через Каспийское море. «Теперь у Азербайджана есть историческая возможность положить конец многолетнему конфликту с Арменией. Мы должны быть к этому готовы. Было бы более важным событием увидеть достижение мира на Южном Кавказе перед Cop29", - сказал он.
Сунак также добавил, что отношения между Азербайджаном и Великобританией развиваются. "Мы верим, что до Cop29 Азербайджан и Армения достигнут мира", - сказал он.