«Հավատում ենք, որ Ադրբեջանն ու Հայաստանը կհասնեն խաղաղության մինչև Cop29». ՄԹ վարչապետ
Միացյալ Թագավորության վարչապետ Ռիշի Սունակը անդրադարձել է Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև խաղաղության բանակցություններին։
Ռիշի Սունակը նշել է, որ Մեծ Բրիտանիան աջակցում է Կասպից ծովով տրանսպորտային նոր կապերին․ «Այժմ Ադրբեջանը պատմական հնարավորություն ունի վերջ դնելու Հայաստանի հետ բազմամյա հակամարտությանը: Մենք պետք է պատրաստ լինենք դրան։ Ավելի կարևոր իրադարձություն կլիներ տեսնել Հարավային Կովկասում խաղաղության ձեռքբերումը մինչև Cop29-ը», - ասել է նա:
Սունակը նաև հավելել է, որ Ադրբեջանի և Մեծ Բրիտանիայի միջև հարաբերությունները զարգանում են․ «Հավատում ենք, որ մինչև Cop29 Ադրբեջանը և Հայաստանը կհասնեն խաղաղության», - նշել է նա։

"We believe Azerbaijan and Armenia will reach peace before Cop 29." UK Prime Minister
The Prime Minister of the United Kingdom, Rishi Sunak, referred to the peace negotiations between Armenia and Azerbaijan.
Rishi Sunak noted that Great Britain supports new transport connections through the Caspian Sea. "Azerbaijan has a historic opportunity to end the perennial conflict with Armenia. We must be ready for it. It would be a more important event to see the achievement of peace in the South Caucasus before Cop 29," he said.
Sunak also added that relations between Azerbaijan and Great Britain are developing. "We believe that before Cop29, Azerbaijan and Armenia will reach peace," he said.