Ռուսաստանը փետրվարի սկզբից կորցրել է 15 ինքնաթիռ. Զելենսկի
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ փետրվարից ի վեր Ուկրաինան 15 ռուսական ռազմական օդանավ է խոցել։ «Միայն այս շաբաթ մեզ հաջողվեց խոցել ռուսական յոթ ռազմական ինքնաթիռ։ Փետրվարի սկզբից Ռուսաստանը կորցրել է 15 ռազմական ինքնաթիռ։ Սա է նրանց կորուստների ճիշտ դինամիկան», - ասել է Զելենսկին իր տեսաուղերձում:
Փետրվարի վերջին Ուկրաինայի զինված ուժերը հայտարարել են, որ ընդամենը փետրվարի երկու շաբաթվա ընթացքում իրենք խոցել են 13 ռուսական մարտական ​​ինքնաթիռ՝ շատ ավելի, քան պատերազմի նախորդ ամիսներին։

Russia has lost 15 planes since the beginning of February. Zelensky
President of Ukraine Volodymyr Zelensky announced that Ukraine has shot down 15 Russian military aircraft since February. "Only this week, we managed to shoot down seven Russian military planes. Since the beginning of February, Russia has lost 15 military planes. This is the correct dynamics of their losses," Zelensky said in his video message.
At the end of February, the armed forces of Ukraine announced that in just two weeks, they had shot down 13 Russian warplanes, much more than in the previous months of the war.