Թուրքիայում Վրաստանի դեսպանը հանդիպել է Սերդար Քըլըչի հետ
2022 թվականի սեպտեմբերի 27-ին Վրաստանի դեսպան Գիորգի Ջանջգավան հանդիպել է Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում Թուրքիայի Հանրապետության հատուկ ներկայացուցիչ, դեսպան Սերդար Քըլըչի հետ։
Հաղորդվում է, որ կոմերը հանդիպմանը քննարկել են տարածաշրջանում առկա գործընթացները, անվտանգության խնդիրներն ու լուծումները. շեշտադրվել է այդ գործընթացներում Թուրքիայի կարևոր դերը։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարևորել և ողջունել են նաև խաղաղ հարևանության վերաբերյալ Վրաստանի կառավարության նախաձեռնությունը և այս հարցում միջնորդության հաջող նախադեպերը։

The Ambassador of Georgia to Turkey met with Serdar Kilic
On September 27, 2022, the Ambassador of Georgia, Giorgi Janjgava, met with the special representative of the Republic of Turkey, Ambassador Serdar Kilic, to normalize relations with Armenia.
It is reported that the commissioners discussed the existing processes, security problems, and solutions in the region at the meeting. The critical role of Turkey in those processes was emphasized.
During the meeting, the parties also highlighted and welcomed the initiative of the Georgian government regarding the peaceful neighborhood and the successful precedents of mediation in this matter.