Ուկրաինայի նավահանգիստներից դուրս են եկել հացահատիկով բեռնված ևս երկու նավ
Ուկրաինայի նավահանգիստներից ևս երկու նավ է դուրս եկել՝ բեռնված հացահատիկով: Այդ մասին օգոստոսի 8-ին հայտնել են Թուրքիայի ՊՆ-ից: Համատեղ համակարգող կենտրոնի աշխատանքների շրջանակներում շարունակվում են հացահատիկի առաքումները ուկրաինական նավահանգիստներից:
Օգոստոսի 8-ի առավոտյան Հարավային Կորեայից ուղևորվել է SAKURA նավը, որը 11 հազար տոննա սոյա է տեղափոխում Իտալիա, իսկ սևծովյան ափից դեպի Իսքենդերուն նավահանգիստ՝ Arizona նավը՝ 48 հազար 458 տոննա եգիպտացորենով։
Միևնույն ժամանակ, դեպի Ստամբուլ են մեկնել չորս նավեր, որոնք նախօրեին դուրս են եկել ուկրաինական նավահանգիստներից: Սպասվում է, որ նավերը թուրքական մեգապոլիսի ափերի մոտ խարիսխ կձգեն օգոստոսի 8-ի երեկոյան: Նավերի տեսչական ստուգումները տեղի կունենան հաջորդ օրը։

Еще два судна с зерном покинули украинские порты
Еще два судна с зерном покинули украинские порты. Об этом 8 августа сообщило министерство обороны Турции. В рамках работы совместного координационного центра продолжаются отгрузки зерна из украинских портов.
Утром 8 августа из Южной Кореи вышел корабль SAKURA, перевозивший 11 тысяч тонн сои в Италию, и корабль Arizona, перевозивший 48 тысяч 458 тонн кукурузы с побережья Черного моря в порт Искендерун.
В то же время четыре корабля, которые вчера покинули украинские порты, отправились в Стамбул. Ожидается, что корабли бросят якорь у берегов турецкого мегаполиса вечером 8 августа. Осмотр судов состоится на следующий день.