Էրդողանն ու Զելենսկին քննարկել են Ստամբուլյան բանակցությունների արդյունքները
Թուրքիայի նախագահը նախօրեին հեռախոսազրույց է ունեցել Ուկրաինայի նախագահի հետ, որի ընթացքում քննարկվել են օրերս Ստամբուլում Ռուսաստանի և Ուկրաինայի պատվիրակությունների միջև կայացած բանակցությունների արդյունքները։
Թուրքիայի նախագահական աշխատակազմի մամլո ծառայության հաղորդմամբ, Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը Վլադիմիր Զելենսկուն ասել է, որ ստամբուլյան բանակցությունները նշանակալի խթան են հաղորդել պատերազմի դադարեցման և Ուկրաինայում խաղաղություն հաստատելու համար տարվող գործընթացին։ Էրդողանը կրկին վերահաստատել է Թուրքիայում Ռուսաստանի և Ուկրաինայի ղեկավարների հանդիպում կազմակերպելու իր առաջարկը։
Սպասվում է, որ այսօր Թուրքիայի նախագահը հեռախոսազրույց կունենա նաև Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ:

Вчера Президент Турции провел телефонный разговор с Президентом Украины, в ходе которого были обсуждены итоги недавних переговоров российской и украинской делегаций в Стамбуле.
Как сообщает пресс-служба президента Турции, Реджеп Тайип Эрдохан сообщил Владимиру Зеленскому, что стамбульские переговоры придали значительный импульс прекращению огня и мирному процессу в Украине. Эрдохан подтвердил свое предложение провести встречу лидеров России и Украины в Турции.
Сегодня также ожидается телефонный разговор президента Турции с президентом России Владимиром Путиным.