Մեծ փոփոխություն Յուվենտուսում. ողջ ղեկավար կազմը հրաժարական է ներկայացրել
«Յուվենտուսի» ողջ տնօրենների խորհուրդը երկուշաբթի երեկոյան հրաժարական է տվել՝ ստիպելով ակումբին ձևավորել նոր կառավարման մարմին․ հայտնում է GOAL-ը։
Առանցքային գործիչները՝ Անդրեա Անյելին, փոխնախագահ Պավել Նեդվեդը և գործադիր տնօրեն Մաուրիցիո Արիվաբենեն, հրաժարական են տվել նոյեմբերի 28-ի երեկոյան տեղի ունեցած արտահերթ նիստի ժամանակ:
Այս ամենը ծագել է այն բանից հետո, երբ «Յուվենտուսի» խաղացողները, իսկ այնուհետ՝ գլխավոր մարզիչ Մաուրիցիո Սարին, համաձայնվել են կրճատել իրենց աշխատավարձերը ԿՈՎԻԴ-19 համաճարակի ընթացքում: Իտալիայի դատախազությունը հայտնաբերել է որոշ խախտումներ և սկսել է ավելի ուշադիր ուսումնասիրել գործը, որը երկու տարի անց զանգվածային հրաժարականի պատճառ է դարձել:
Ակումբի նոր ղեկավար կազմը կընտրվի առաջիկայում: Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ բաժնետերերի ժողովը տեղի կունենա դեկտեմբերի 27-ին:
Հիշեցնենք, որ Անդրեա Անյելին թուրինյան ակումբի նախագահն էր 2010-ի մայիսից: Նրա ղեկավարությամբ «Յուվենտուս»-ն 9 անգամ անընդմեջ դարձել է Իտալիայի չեմպիոն, 2 անգամ դուրս եկել չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչ, 5-ական անգամ էլ նվաճել Իտալիայի գավաթն ու «սուպերգավաթ»-ը:

A significant change in Juventus. The entire management staff submitted their resignation
GOAL reports that Juventus' entire board of directors resigned Monday evening, forcing the club to form a new governing body.
Andrea Agnelli, Vice President Pavel Nedved, and CEO Maurizio Arrivabene resigned during an extraordinary meeting on November 28.
It all comes after Juventus' players and head coach Maurizio Sarri agreed to take a pay cut amid the COVID-19 pandemic. The Italian prosecutor's office found some irregularities and began to look more closely at the case, which led to mass resignations two years later.
The new management team of the club will be chosen shortly. It was announced earlier that the shareholders' meeting would occur on December 27.
It is worth noting that Andrea Agnelli has been the president of the Turin club since May 2010. Under his leadership, "Juventus" became the champion of Italy 9 times in a row, reached the Champions League final two times, and won the Italian Cup and the "Super Cup" 5 times each.