Երևանում անցկացվելու է Բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունը
ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղեկալ Կարեն Գիլոյանը տեղեկացրել է, որ մայիսի 21-ից 31-ը Երևանի Մարզահամերգային համալիրում կայանալու է Բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունը։
Նրա խոսքով. «Երբևէ՝ անգամ Խորհրդային Հայաստանում այս կարգի մարզական միջոցառում չի եղել։ Մասնակցելու է 42 կամ 43 երկիր, մոտավորապես 290-300 բռնցքամարտիկ կգա Երևան»։
Ավել վաղ, հուլիսին Հայաստան այցի ժամանակ Բռնցքամարտի միջազգային ֆեդերացիայի (AIBA) նախագահ Ումար Կրեմլյովին են ներկայացվել առկա պայմանները, համապատասխան ենթակառուցվածքները։ Բանակցությունների արդյունքում ձեռք են բերել պայմանավորվածություն։ ՀՀ կառավարությունն էլ հանձն է առել համակողմանի աջակցել բռնցքամարտի առաջնությանը։

В Ереване пройдет чемпионат Европы по боксу
Заместитель министра образования и науки РА Карен Гилоян сообщил, что чемпионат Европы по боксу пройдет 21-31 мая в Ереванском спортивно-концертном комплексе.
По его словам. «Даже в Советской Армении не было такого спортивного соревнования. Примут участие 42 или 43 страны, в Ереван приедут около 290-300 боксеров».
Ранее, во время визита в Армению в июле президенту Международной федерации бокса (AIBA) Умару Кремлеву были представлены текущие условия и соответствующая инфраструктура . В результате переговоров было достигнуто соглашение. Правительство РА взяло на себя всестороннюю поддержку чемпионата по боксу.