26-ամյա երիտասարդը թոշակառուին գցել է բազմոցին, հափշտակել նրա ոսկյա շղթան ու հեռացել
Հուլիսի 29-ին ոստիկանություն զանգած քաղաքացին հայտնել էր, որ օրեր առաջ ոմն Նարեկ մտել է Սևան քաղաքի 77-ամյա բնակչի տուն և նրա պարանոցից հափշտակել ոսկյա շղթան: Քաղաքացին հայտնել էր նաև, որ տուժողը վախենում է դիմել ոստիկանություն, քանի որ անհանգստանում է որդու համար:
Ոստիկանության Սևանի բաժնի օպերատիվ խմբին տուժողը հաղորդում է տվել, որ հուլիսի 17-ին, ժամը 21.00-ի սահմաններում, ոմն Նարեկ, ով մոտ մեկ տարի առաջ իրենից գնել էր բջջային հեռախոս, ներկայանալով որպես Կարեն, թակել է իր բնակարանի դուռը, ապա ներս մտնելով՝ իրեն հրել գցել է բազմոցին և քաշել-պոկելով՝ պարանոցից հափշտակել է ոսկյա շղթան ու հեռացել:
Ոստիկանության Սևանի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է հանցագործությունը կատարած անձի ինքնությունը: Հուլիսի 29-ին Սևան քաղաքի բնակիչ 26-ամյա երիտասարդը Նաիրյան փողոցում հայտնաբերվել, ձերբակալվել և ներկայացվել է վարույթն իրականացնող մարմին, որտեղ տվել է խոստովանական ցուցմունք:

Молодой человек швырнул пенсионерку на диван, сорвал с неё золотую цепочку и сбежал.
Гражданин, позвонивший 29 июля в полицию, сообщил, что несколько дней назад некий Нарек проник в дом 77-летней жительницы города Севан и украл у неё с шеи золотую цепочку. Гражданин также сообщил, что потерпевшая боится обращаться в полицию, так как беспокоится за своего сына.
Потерпевшая сообщила оперативной группе Севанского РОВД, что 17 июля около 21:00 в дверь постучал некий Нарек, купивший у неё мобильный телефон около года назад, представившийся тогда Кареном, вошел, толкнул её на диван и сорвал с её шеи золотую цепочку .
Личность лица, совершившего преступление, была установлена ​​в результате оперативно-розыскных мероприятий, предпринятых сотрудниками севанского отдела полиции. 29 июля 26-летний житель Севана был обнаружен на улице Наиряна, арестован и доставлен в орган, ведущий производство по делу, где дал признательные показания.