Ոստիկանության ստորաբաժանումների կողմից իրականացվել է ուժեղացված ծառայություն
Երևան քաղաքի ոստիկանության ստորաբաժանումների կողմից իրականացված ինտենսիվ ծառայության արդյունքում հայտնաբերվել են ապօրինի զենք-զինամթերք և թմրանյութ։ Այս մասին հայտնում են Ոստիկանության լրատվական ծառայությունից։
Նշվում է, որ միջոցառումների ընթացքում տարբեր ստուգումներ են իրականացվել, այդ թվում՝ տրանսպորտային միջոցների զննություն։
«Ընդամենը մի քանի ժամվա ընթացքում հայտնաբերվել է 21 միավոր սառը զենք, 2 ինքնաձիգ, մարտական և գազային ատրճանակներ, թմրանյութ և այլն:»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ոստիկանությունը հայցում է քաղաքացիների ներողամտությունը պատճառած անհանգստության համար, բայց միևնույն ժամանակ հիշեցնում է, որ նման գործողությունները ձեռնարկվում են հենց քաղաքացիների անվտանգությունն ապահովելու համար։

Полицейские рейды в Ереване дали результаты
Сегодня в результате усиленной службы, проведенной подразделениями полиции города Еревана, было обнаружены незаконное оружие, боеприпасы и наркотики. Об этом сообщает пресс-служба полиции.
Отмечается, что в ходе мероприятий проводились различные проверки, в том числе транспортных средств.
«Всего за несколько часов обнаружена 21 единица холодного оружия, две винтовки, боеприпасы, газовые пистолеты, наркотики и т. д.», — говорится в сообщении.
Полиция приносит извинения гражданам за неудобства, но при этом напоминает, что такие действия предпринимаются для обеспечения безопасности самих граждан.