ԱԺ-ն ստացել է Վալենտինա Մատվիենկոյի նամակը
Ազգային ժողովը ստացել է ՌԴ Դաշնային խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի նամակը. այս մասին Radar Armenia-ն տեղեկացավ ԱԺ-ից։
Ավելի վաղ Վալենտինա Մատվիենկոն հանձնարարել էր ԱԺ խոսնակ Ալեն Սիմոնյանի հայտարարությունների հետ կապված նախապատրաստել և հարցում ուղարկել Հայաստանի խորհրդարան՝ նշելով. «Ուղղակի ամոթ էր մեր գործընկերոջ համար, որ նա արդեն բոլոր կարմիր գծերն անցել է»։
Հիշեցնենք՝ ելույթ ունենալով ԵՄ խորհրդարանների նախագահների խորհրդաժողովում՝ Սիմոնյանը հայտարարել է. «Համաժողովի ուշադրության կենտրոնում Ուկրաինա Ռուսաստանի ներխուժման հարցն է և մերձավորարևելյան հակամարտությունը` ուզում եմ վերահաստատել, որ Հայաստանը հաստատակամորեն պաշտպանում է Ուկրաինայի, ինչպես նաև Մոլդովայի, Վրաստանի, Կիպրոսի և բոլոր երկրների տարածքային ամբողջականությունը»:

В Национальное Собрание поступило письмо Валентины Матвиенко
В Национальное собрание поступило письмо Председателя Совета Федерации РФ Валентины Матвиенко. Об этом Radar Armenia стало известно из Национального Собрания.
Ранее Валентина Матвиенко поручила подготовить и направить в парламент Армении запрос относительно высказываний спикера НС Алена Симоняна, заявив. «Нашему партнеру должно было быть стыдно, и что он уже перешел все красные линии».
Напомним Симонян заявил, выступая на конференции глав парламентов ЕС. "В центре внимания конференции - вопрос вторжения России в Украину и конфликта на Ближнем Востоке. Я хочу еще раз подтвердить, что Армения твердо защищает территориальную целостность Украины, а также Молдовы, Грузии, Кипра и всех других стран. "