Քերոբյանը հանդիպել է տարբեր բանկերի ներկայացուցիչների հետ
Նախարար Վահան Քերոբյանը հանդիպում է ունեցել տարբեր բանկերի ներկայացուցիչների հետ` «Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը քննարկելու նպատակով։
Էկոնոմիկայի նախարարության կողմից մշակված այս նախագծով առաջարկվում է կառուցապատողի հատուկ հաշվին փոխանցումը փոխարինել ակրեդիտիվի բացման մեխանիզմով։
Նախարարը ներայացրել է տվյալ փոփոխության անհրաժեշտությունը, նշելով, որ մասնագետների կողմից ներկայացված  առաջարկները նույնպես կդիտարկվեն։
Հանդիպման մասնակիցները ներկայացրել են իրենց դիրքորոշումը փաստաթղթային ակրեդիտիվի կիրառման վերաբերյալ՝ հաշվի առնելով կառուցապատման ոլորտում առկա խնդիրները և բանկային ռիսկերը։

Керобян встретился с представителями различных банков
Министр Ваан Керобян встретился с представителями различных банков для обсуждения законопроекта «О внесении изменений в Гражданский кодекс Республики Армения».
В данном проекте, разработанном Минэкономики, предлагается заменить перечисление на спецсчет застройщика механизмом открытия аккредитива.
Министр представил необходимость этого изменения, отметив, что предложения, представленные специалистами, также будут рассмотрены.
Участники встречи представили свою позицию по использованию документарного аккредитива с учетом существующих проблем и банковских рисков в сфере строительства.