Խորհրդարանական ընդդիմությունն ԱԺ վերադառնալու հարցով հայտարարություն կանի առաջիկայում
Արդեն երկու օր է՝ ԱԺ մշտական հանձնաժողովները նիստեր են գումարում, որոնց, սակայն, չեն մասնակցում խորհրդարանական ընդդիմության ներկայացուցիչները։ Երեկ ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանն ասաց, որ ընդդիմադիր գործընկերները շարունակում են բացակայել։ Այսօր էլ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Հերիքնազ Տիգրանյանն ուշադրություն հրավիրեց այդ հանգամանքի վրա։
Radar Armenia-ի հետ զրույցում ԱԺ ընդդիմադիր «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Նազարյանն, անդրադառնալով իրենց՝ նիստերին չմասնակցելու վերաբերյալ մեկնաբանություններին, նշեց. «Երբ ընդդիմությունն է նախաձեռնում արտահերթ նիստ, իրենք չեն մասնակցում, բոյկոտում են, մենք էլ ենք ասում»։
Հարցին՝ խորհրդարանական ընդդիմությունն, ի վերջո, սեպտեմբերին կգնա՞ խորհրդարան, կամ եթե գնա, ի՞նչ օրակարգով է գնալու, Նազարյանն ասաց, որ առաջիկայում կլինի այդ մասին հայտարարություն. «Խմբակցության միասնական տեսակետը կհայտարարվի, և այդ ժամանակ հանրությունը կտեղեկանա. դա կլինի մինչև սեպտեմբերի 12-ը»։
«Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանն էլ ասաց, որ սրա վերաբերյալ  մոտ օրերս հայտարարություն կտարածի խմբակցությունը։

Парламентская оппозиция сделает заявление о возвращении в Национальное собрание в ближайшее время
Уже два дня созываются заседания постоянных комиссий НС, но представители парламентской оппозиции в них не участвуют. Вчера председатель Постоянной комиссии НС по обороне и безопасности Андраник Кочарян заявил, что оппозиционные партнеры  по-прежнему отсутствуют. На это обстоятельство сегодня обратила внимание Эрикназ Тигранян на заседании Постоянной комиссии по труду и социальным вопросам.
В беседе с Radar Armenia депутат Гегам Назарян от оппозиционной фракции НС "Айастан" , касаясь комментариев по поводу их неучастия в заседаниях, сказал: « Когда оппозиция инициирует внеочередное заседание, они также не участвуют, они бойкотируют, мы тоже так говорим».
На вопрос, пойдет ли в итоге парламентская оппозиция в сентябре, и если да, то с какой повесткой дня, Назарян ответил, что об этом будет объявлено в ближайшее время. «Единая точка зрения фракции будет озвучена, а затем проинформирована общественность. это будет до 12 сентября » .
Глава фракции «Честь имею» Айк Мамиджанян сообщил, что в ближайшие дни фракция выступит с заявлением по этому поводу.