Ընդդիմադիրները կրկին չեն մասնակցում ԱԺ աշխատանքներին
Հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանն ուշադրություն է հրավիրել հանձնաժողովի ընդդիմադիր անդամների բացակայության վրա։
Նրա խոսքով. «Մեր ընդդիմադիր գործընկերները շարունակում են բացակայել: Եթե որևէ մեկը տեղեկություն ունի նրանց գալու կամ չգալու մասին, խնդրում եմ տեղեկացրեք: Եթե չունեք, մենք քվորում ունենք և կշարունակենք մեր աշխատանքը: Քանի որ մեր նախագծի 5-րդ հարցն առնչվում է մեր երկրի անվտանգային խնդիրների կարևորագույն դրույթներից մեկին՝ «Զենքի շրջանառության կարգավորման մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելուն, ափսոսում եմ, որ ընդդիմադիր դաշտը զբաղեցրած մեր ընկերներն այս քննարկմանը նույնպես չմասնակցելով՝ հեռու են պահում իրենց մեր անվտանգային խնդիրներից»։
Նշենք, որ այդ նախագծով իրավական հիմք է ստեղծում, զենքի տիրապետման, օգտագործման, պահպանման  վերաբերյալ ուսուցման որոշակի կանոնակարգման համար: Հաստատում է զենքի, ռազմամթերքի եւ մատուցվող ծառայությունների շրջանառության ոլորտում պետական եւ լիազոր մարմինների իրավասությունների ցանկը:

The opposition does not participate in the work of the National Assembly again
Chairman of the commission, Andranik Kocharyan, drew attention to the absence of opposition members.
According to him: "Our opposition partners continue to be absent. Suppose anyone has any info on them coming or not, please let me know. We have a quorum and will continue our work if you don't. Since the 5th question of our project is related to one of the most important provisions of our country's security problems, making changes to the law "On Regulation of Arms Circulation," I regret that our friends in the opposition field, by not participating in this discussion as well, keep themselves away from our security problems.
It should be noted that this project creates a legal basis for specific training regulations on the possession, use, and storage of weapons. Approves the list of state and authorized bodies' competence in circling arms and ammunition and provides services.