Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է ԱՄԷ դեսպանին
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Հայաստանում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների արտակարգ և լիազոր դեսպան Նարիման Մուհամմեդ Շարիֆ Ալ Մուլլային:  Ողջունելով հյուրին՝ քաղաքապետ Ավինյանն առանձնակի կարևորել է գործընկերային հարաբերությունների հաստատումը Արաբական Միացյալ Էմիրությունների մայրաքաղաք Աբու Դաբիի և Դուբայ քաղաքի հետ:
Կողմերը փաստել են, որ առկա է մեծ հնարավորություն՝ երկուստեք հարաբերությունների ողջ ներուժն օգտագործելու, քաղաքային ենթակառուցվածքների զարգացման համատեղ ծրագրեր իրականացնելու, ինչպես նաև խելացի  լուծումներ մշակելու համար:
Շնորհակալություն հայտնելով գործակցություն հաստատելու պատրաստակամության համար՝ դեսպան Նարիման Մուհամմեդ Շարիֆ Ալ Մուլլան նշել է, որ իր լիազորությունների շրջանակում կանի հնարավորը՝ երկու մայրաքաղաքների ու քաղաքների միջև հարաբերությունների հաստատման ու գործնական ծրագրեր իրականացնելու համար:
Հանդիպման ընթացքում Երևանի քաղաքապետը դեսպանին է ներկայացրել նաև քաղաքաշինական այն խոշոր նախագծերը, որոնք ներդրումային հետաքրքրություն  կարող են ունենալ էմիրությունների ընկերությունների համար:
Քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդգծել է, որ համայնքը բաց է գործակցելու բոլոր այն կազմակերպությունների և անհատների հետ, ովքեր ցանկանում են շահավետ ներդրումներ անել Երևանում:

Yerevan Mayor Tigran Avinyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Arab Emirates to Armenia, Nariman Mohammed Sharif Al Mulla. Welcoming the guest, Mayor Avinyan emphasized establishing partnership relations with the capitals of the United Arab Emirates, Abu Dhabi, and Dubai.
The parties stated that there is a great opportunity to use the full potential of bilateral relations, implement joint projects for the development of urban infrastructure, and develop smart solutions.
Expressing gratitude for the willingness to establish cooperation, Ambassador Nariman Mohammed Sharif Al Mulla noted that he will do his best within the scope of his authority to develop relations between the two capitals and cities and implement practical projects.
During the meeting, the mayor of Yerevan also presented to the ambassador the big urban development projects that may be of investment interest to the companies of the emirates.
Mayor Tigran Avinyan emphasized that the community is open to cooperation with all those organizations and individuals who want to make profitable investments in Yerevan.