Տիգրան Ավինյանն ու Եվրոպական ներդրումային բանկի ներկայացուցիչները քննարկել են Երևանի էներգաարդյունավետության ծրագրի ընթացքը (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հանդիպել է Եվրոպական ներդրումային բանկի ներկայացուցիչներ Ստեֆանի Գիար-Բրանի և Նատո Պեիտրիշվիլիի հետ։
«Քննարկել ենք Երևանի էներգաարդյունավետության ծրագրի 1-ին փուլի ընթացքը, որի շրջանակում հիմնանորոգվում են Երևանի 12 մանկապարտեզներ, երկուսի վերանորոգումն ավարտված է, ևս մեկ մանկապարտեզի հիմնանորոգման մրցույթը հաստատման փուլում է:
Ծրագրի առաջին փուլի սահուն ընթացքը հնարավորություն տվեց սկսել բանակցություններ 2-րդ փուլն իրականացնելու համար, որի մեջ ներառելու ենք 32 մանկապարտեզներ և 6 պոլիկլինիկաներ: 2-րդ փուլի համաձայնագիրը նախատեսում ենք ստորագրել 2023 թվականի առաջին եռամսյակում»,- տեղեկացրել է Տիգրան Ավինյանը «ֆեյսբուքի» իր էջում:

Тигран Авинян и представители Европейского инвестиционного банка обсудили ход реализации проекта энергоэффективности Еревана (ФОТО)
Заместитель мэра Еревана Тигран Авинян встретился с представителями Европейского инвестиционного банка Стефани Джард-Бран и Нато Пейтришвили.
«Мы обсудили ход 1-го этапа программы энергоэффективности Еревана, в рамках которой в Ереване проводится капитальный ремонт 12 детских садов, ремонт двух из них завершен, а тендер на капитальный ремонт еще одного детского сада находится в стадии рассмотрения.
Плавный ход первой фазы проекта позволил начать переговоры по реализации второй фазы, в которую войдут 32 детских сада и 6 поликлиник. Планируем подписать договор 2-го этапа в первом квартале 2023 года", - сообщил Тигран Авинян на своей странице в Facebook.