Տիգրան Ավինյանն ու Եվրոպական ներդրումային բանկի ներկայացուցիչները քննարկել են Երևանի էներգաարդյունավետության ծրագրի ընթացքը (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հանդիպել է Եվրոպական ներդրումային բանկի ներկայացուցիչներ Ստեֆանի Գիար-Բրանի և Նատո Պեիտրիշվիլիի հետ։
«Քննարկել ենք Երևանի էներգաարդյունավետության ծրագրի 1-ին փուլի ընթացքը, որի շրջանակում հիմնանորոգվում են Երևանի 12 մանկապարտեզներ, երկուսի վերանորոգումն ավարտված է, ևս մեկ մանկապարտեզի հիմնանորոգման մրցույթը հաստատման փուլում է:
Ծրագրի առաջին փուլի սահուն ընթացքը հնարավորություն տվեց սկսել բանակցություններ 2-րդ փուլն իրականացնելու համար, որի մեջ ներառելու ենք 32 մանկապարտեզներ և 6 պոլիկլինիկաներ: 2-րդ փուլի համաձայնագիրը նախատեսում ենք ստորագրել 2023 թվականի առաջին եռամսյակում»,- տեղեկացրել է Տիգրան Ավինյանը «ֆեյսբուքի» իր էջում:

Tigran Avinyan and representatives of the European Investment Bank discussed the progress of Yerevan's energy efficiency project (PHOTOS)
Yerevan Deputy Mayor Tigran Avinyan met with representatives of the European Investment Bank, Stephanie Giard-Bran and Nato Peitrishvili.
"We discussed the progress of the 1st stage of Yerevan's energy efficiency program, within which 12 kindergartens in Yerevan are being overhauled, the renovation of two of them has been completed, and the tender for the overhaul of another kindergarten is in the process of approval.
The smooth progress of the project's first phase made it possible to start negotiations to implement the 2nd phase, including 32 kindergartens and six polyclinics. We plan to sign the 2nd stage agreement in the first quarter of 2023," Tigran Avinyan announced on his Facebook page.