Հնդկաստանը Ֆիլիպիններին հրթիռներ է վաճառում
Ֆիլիպինները ստացել են Հնդկաստանից պատվիրված «brahmos» գերձայնային թևավոր հրթիռների առաջին խմբաքանակը։ Այդ մասին հայտնում է «Ani» գործակալությունը։
Ֆիլիպինները դարձել են BrahMos հրթիռների առաջին արտասահմանյան պատվիրատուն։ Մատակարարման պայմանագիրը ստորագրվել է 2022 թվականի հունվարին՝ 375 միլիոն դոլար արժողությամբ։ Գործարքի համաձայն՝ Ֆիլիպինները երեք մարտկոց կստանան հրթիռային համալիրի համար, որի հեռահարությունը 290 կիլոմետր է, իսկ արագությունը՝ ձայնի արագությունից երեք անգամ ավելի: Գործարքը ներառում է նաև օպերատորների ուսուցում և անհրաժեշտ համապարփակ լոգիստիկ աջակցության փաթեթ:

India sells missiles to the Philippines
Ani" agency reports that the Philippines received the first batch of "Brahmos" supersonic cruise missiles ordered from India. "
The Philippines became the first foreign customer of BrahMos missiles. The supply contract, worth $375 million, was signed in January 2022. According to the deal, the Philippines will receive three batteries for the missile complex, which has a range of 290 kilometers and a speed of three times the speed of sound. The deal also includes operator training and the necessary comprehensive logistics support package.