«G7-ին անհրաժեշտ է հնարամտություն և ճկունություն». Քեմերոն
G7-ի երկրները պետք է ստեղծագործ և ճկուն լինեն՝ ռուսական սառեցված ակտիվները օգտագործելու համար, որպեսզի օգնեն Ուկրաինային։ Այս մասին ՄԹ արտգործնախարար Դեյվիդ Քեմերոնը հայտարարել է իտալական Կապրի կղզում G7-ի արտգործնախարարների հանդիպման ժամանակ։
«Միացյալ Թագավորությունում, Եվրոպայում և այլուր կան ռուսական սառեցված ակտիվներ: Մենք պետք է ուղիներ փնտրենք դրանք օգտագործելու համար, որպեսզի օգնենք Ուկրաինային պաշտպանել իրեն»,- ասել է Քեմերոնը:
Նա հավելել է, որ կարևոր է համաձայնեցված մոտեցում ցուցաբերել այս հարցում և հասնել համաձայնության G7-ի անդամների միջև, ինչը ջանքեր կպահանջի։
«Կասկած չունեմ, որ մենք ճանապարհ կգտնենք գործերն ավարտին հասցնելու համար, բայց մեզ պետք է հնարամտություն և ճկունություն դրսևորել»,- ավելացրել է ԱԳՆ ղեկավարը:

"The G7 needs ingenuity and flexibility." Cameron
G7 countries must be creative and flexible in using frozen Russian assets to help Ukraine, UK Foreign Minister David Cameron announced during the meeting of G7 foreign ministers on the Italian island of Capri.
"There are frozen Russian assets in the UK, Europe, and elsewhere. We have to find ways to use them to help Ukraine defend itself," Cameron said.
He added that a coordinated approach to this issue and reaching an agreement among G7 members will require effort.
"I have no doubt that we will find a way to finish things, but we need to show ingenuity and flexibility," the Foreign Minister added.