Ճապոնիայում 6,4 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցել
Ճապոնիայի հարավ-արևմուտքում՝ Սիկոկու և Կյուսյու կղզիների միջև, 6,4 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցել, ցունամիի վտանգ չկա: Այս մասին հայտնում է Ազգային օդերևութաբանական ծառայությունը։
Երկրաշարժի էպիկենտրոնը գտնվել է Բունգո նեղուցում, որը միացնում է Ճապոնական ներքին ծովն ու Խաղաղ օվկիանոսը։
Զոհերի և ավերածությունների մասին տեղեկություններ չկան։ Ուժեղ ցնցումներ են զգացվել Կոչի, Էհիմե, Օիտա, Հիրոսիմա և Յամագուչի պրեֆեկտուրաներում։
Ինչպես Տոկիոյում կայացած մամուլի ասուլիսում ասել է Ճապոնիայի կաբինետի գլխավոր քարտուղար Յոշիմասա Հայաշին, Էհիմե պրեֆեկտուրայում գտնվող Իկատա ատոմակայանի երրորդ ռեակտորը նորմալ աշխատում է և ֆոնային ճառագայթման փոփոխություններ չեն գրանցվել։

An earthquake with a magnitude of 6.4 occurred in Japan
The National Meteorological Service reports that a 6.4-magnitude earthquake struck southwestern Japan between the islands of Shikoku and Kyushu, with no tsunami threat.
The earthquake's epicenter was located in the Bungo Strait, which connects the Inland Sea of ​​Japan and the Pacific Ocean.
There are no reports of casualties or damage. Strong tremors were felt in Kochi, Ehime, Oita, Hiroshima, and Yamaguchi prefectures.
As the Chief Secretary of the Cabinet of Japan, Yoshimasa Hayashi, said at a press conference in Tokyo, the third reactor of the Ikata nuclear power plant in Ehime Prefecture is usually working, and no changes in background radiation have been recorded.