Իսրայելը որոշել է ինչպես պատասխանել Իրանին
Իսրայելի անվտանգության կաբինետը որոշում է կայացրել, թե ինչպես արձագանքել Իրանի զանգվածային հարձակմանը:  Ըստ իսրայելական KAN 11 News հանրային հեռարձակողի, որոշումը ձեռք է բերվել զգալի տարաձայնությունների ֆոնին՝ պատասխանի ժամկետի և բնույթի հետ կապված:
Կառավարության նախարարները վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուին խորհուրդ են տվել հարձակվել Իրանի զգայուն օբյեկտների վրա:
Որոշ նախարարներ պնդել են, որ անհրաժեշտ է անհապաղ արձագանքել հարձակմանը, սակայն մյուսները կառավարությունից պահանջել են տարածաշրջանի այլ երկրների հետ միջազգային կոալիցիայի հարցի շուրջ սպասել համաձայնության:

Israel has decided how to respond to Iran
Israel's security cabinet has decided on how to respond to Iran's massive attack. According to Israel's public broadcaster, KAN 11 News, the decision was reached amid considerable disagreement over the timing and nature of the response.
Cabinet ministers have advised Prime Minister Benjamin Netanyahu to attack Iran's sensitive facilities.
Some ministers insisted that it was necessary to respond to the attack immediately. Still, others demanded that the government wait for an agreement on the issue of an international coalition with other countries in the region.