Մոսկվայում տեղի կունենա ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի նիստը
ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի և ՀԱՊԿ ԽՎ XV լիագումար նիստը՝ ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ, ՌԴ Պետդումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի նախագահությամբ, տեղի կունենա այսօր՝ Մոսկվայում։
Խորհրդի նիստին կմասնակցեն ՀԱՊԿ երկրների խորհրդարանների ղեկավարները։
ՀԱՊԿ ԽՎ խորհուրդը կլսի ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի «2021-22թթ. ՀԱՊԿ-ում ՀՀ նախագահության առաջնահերթությունների իրականացման արդյունքների մասին» զեկույցը։ Քննարկվելու են պաշտպանության, ահաբեկչության դեմ պայքարի, ՀԱՊԿ երկրներում ընտրական գործընթացների պաշտպանության ապահովման ոլորտում առաջարկությունների նախագծերը, մի շարք այլ փաստաթղթեր։
ՀԱՊԿ-ում նախագահությունը Բելառուսին անցնելու կապակցությամբ Բելառուսի ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Վլադիմիր Անդրեյչենկոն կներկայացնի երկրի առաջնահերթությունները 2023թ նախագահության ժամանակահատվածում։

Заседание Парламентской ассамблеи ОДКБ пройдет в Москве
Сегодня в Москве состоится XV пленарное заседание Совета Парламентской Ассамблеи ОДКБ и ПА ОДКБ под председательством Председателя Парламентской Ассамблеи ОДКБ, Председателя Государственной Думы Российской Федерации Вячеслава Володина.
В заседании совета примут участие главы парламентов стран ОДКБ.
Совет ПА ОДКБ заслушает доклад Спикера НС РА Алена Симоняна "2021-22 гг. Отчет о результатах реализации приоритетов председательства РА в ОДКБ. Будут обсуждены проекты рекомендаций в области обороны, борьбы с терроризмом, защиты избирательных процессов в странах ОДКБ и ряд других документов.
В связи с переходом председательства в ОДКБ к Беларуси председатель Палаты представителей Беларуси Владимир Андрейченко представит приоритеты страны в период председательства в 2023 году.