Սահակաշվիլին հեռանում է վրացական քաղաքականությունից
Վրաստանի նախկին նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլին այլևս չի պատրաստվում մասնակցել հանրապետության քաղաքական կյանքին։ Սաակաշվիլիի վիճակը գնալով վատանում է, մինչդեռ նա իր հնարավոր թունավորման մեջ չի մեղադրում վրացական իշխանություններին։
Սաակաշվիլիի ֆեյսբուքյան էջում նման հայտարարություն է արել քաղաքական գործչի մայրը՝ Ջուլի Ալասանիան։
«Մենք ցանկանում ենք հստակեցնել մեր տեսակետը. Միխեիլ Սաակաշվիլին չի մեղադրում Վրաստանի իշխանություններին իր հնարավոր թունավորման մեջ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Պետական գործչի մայրը հորդորել է զերծ մնալ Սահակաշվիլիի առողջական վիճակի թեման քաղաքականացնելուց։ Նա նշել է, որ Վրաստանի նախկին նախագահի «կյանքի ու մահվան հարցն» է ներկայումս լուծվում։ Ջուլի Ալասանիան հավելել է, որ գործչի ինքնազգացողությունը գնալով վատանում է։ Նրա խոսքով՝ Սաակաշվիլին այլևս մտադիր չէ մասնակցել երկրի քաղաքական կյանքին։

Саакашвили уходит из грузинской политики
Бывший президент Грузии Михаил Саакашвили больше не собирается участвовать в политической жизни республики. Состояние Саакашвили ухудшается, при этом он не винит грузинские власти в своем возможном отравлении.
Такое заявление на странице Саакашвили в Facebook сделала мать политика Джулия Аласания.
«Мы хотим уточнить нашу точку зрения. «Михаил Саакашвили не винит грузинские власти в своем возможном отравлении», — говорится в сообщении.
Мать государственного деятеля призвала воздержаться от политизации темы состояния здоровья Саакашвили. Она отметила, что в настоящее время решается «вопрос жизни и смерти» бывшего президента Грузии. Джулия Аласания добавила, что самочувствие деятеля ухудшается. По ее словам, Саакашвили больше не намерен участвовать в политической жизни страны.