Իրանի արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահյանը կիրակի օրը ընդունել է Հայաստանի ԱԳ փոխնախարար Մնացական Սաֆարյանին։
Հանդիպմանը Աբդոլլահյանը գոհունակություն է հայտնել երկու բարեկամ և հարևան երկրների միջև աճող հարաբերությունների առնչությամբ՝ ասելով, որ Հայաստանի Կապան քաղաքում Իրանի գլխավոր հյուպատոսի գրասենյակի բացումը կարևոր գործնական քայլ էր երկու երկրների հարաբերությունների ընդլայնման ուղղությամբ։
Հայաստանի փոխարտգործնախարարը նույնպես անդրադարձել է Իրանի ԱԳ նախարարի՝ Հայաստան կատարած այցին և Կապանում Իրանի գլխավոր հյուպատոսության բացմանը՝ ասելով, որ դա մեծ առաջընթաց և շրջադարձային կետ է երկկողմ հարաբերություններում։

Министр иностранных дел Ирана принял заместителя министра иностранных дел РА
Министр иностранных дел Ирана Хосейн Амир Абдоллахян в воскресенье принял заместителя министра иностранных дел Армении Мнацакана Сафаряна.
На встрече Абдоллахян выразил удовлетворение растущими отношениями между двумя дружественными и соседними странами, отметив, что открытие офиса генерального консула Ирана в Капане, Армения, является важным практическим шагом на пути расширения отношений между двумя странами.
Заместитель министра иностранных дел Армении также коснулся визита министра иностранных дел Ирана в Армению и открытия генерального консульства Ирана в Капане, отметив, что это большой прогресс и поворотный момент в двусторонних отношениях.