Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն անդրադարձել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարություններին
Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն պատասխանել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ նոյեմբերի 10-ի հայտարարություններին՝ հնչեցնելով մեղադրանքներ և կրկնելով Իլհամ Ալիևի՝ նախկինում հնչեցրած գրեթե բոլոր թեզերը մեկ տեքստում։ Ադրբեջանի ԱԳՆ տարածած պաշտոնական հաղորդագրությունը «անընդունելի է համարել» Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունները Բաքվի կողմից Լեռնային Ղարաբաղի հայերի ցեղասպանության նախապատրաստման մասին։ Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն, մասնավորապես, հայտարարել է. «Հայաստանի ղեկավարության այս մոտեցումը ևս մեկ հարված է երկու պետությունների հարաբերությունների կարգավորման և տարածաշրջանում խաղաղության հաստատման գործընթացին»։
Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն կրկին խոսել է «միջանցքի», կոմունիկացիաների բացման մասին, Հայաստանին վերագրել հարևաններից տարածքային պահանջներ ունենալու և այլ հարցեր՝ միաժամանակ Հայաստանին մեղադրելով ոչ կառուցողական դիրքորոշման և «խոստումները» չկատարելու մեջ։
Վերջում Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն կրկին խոսել է տարածաշրջանում խաղաղության ու անվտանգության մասին ու շարունակել մեղադրանքների շարանը ուղղված Հայաստանին՝ նշելով, թե Հայաստանի «ոչ կառուցողական» դիրքորոշումն է ապակայունացնում տարածաշրջանը։

МИД Азербайджана сослался на заявления премьер-министра Никола Пашиняна
МИД Азербайджана отреагировал на заявления премьер-министра РА Никола Пашиняна от 10 ноября, выдвинув обвинения и повторив в одном тексте почти все предыдущие тезисы Ильхама Алиева. В официальном заявлении МИД Азербайджана «считаются неприемлемыми» заявления Никола Пашиняна о подготовке Баку к геноциду армян Нагорного Карабаха. Об этом, в частности, сообщило Министерство иностранных дел Азербайджана. «Такой подход руководства Армении является еще одним ударом по процессу урегулирования отношений между двумя государствами и установления мира в регионе».
МИД Азербайджана в очередной раз рассказал об открытии «коридора», коммуникациях, приписываемых Армении территориальных претензиях со стороны соседей и других вопросах, при этом обвинив Армению в занятии неконструктивной позиции и невыполнении своих «обещаний» .
В конце МИД Азербайджана вновь заговорил о мире и безопасности в регионе и продолжил серию обвинений в адрес Армении, отметив, что «неконструктивная» позиция Армении дестабилизирует регион.