Բորելն ու Աբդոլլահյանը հեռախոսազրույց են ունեցել
«Իրանն ամերիկյան կողմին ներկայացրել է իր տեսակետները կառուցողական և հեռանկարային մոտեցմամբ»,- հայտնել է Իրանի արտգործնախարար Հոսեյն Ամիր-Աբդոլլահյանը ԵՄ արտաքին քաղաքականության պատասխանատու Ժոզեպ Բորելին։
Հեռախոսազրույցի ընթացքում կողմերը քննարկել են հակաիրանական պատժամիջոցների վերացման շուրջ Վիեննայի բանակցությունների վերջին զարգացումները, երկկողմ հարաբերություններն ու փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերը, ինչպես նաև՝ ուկրաինական պատերազմը։
Անդրադառնալով Եվրամիության միջնորդական դերով Իրանի ուղերձներն ԱՄՆ-ին փոխանցելուն՝ Իրանի բարձրաստիճան դիվանագետն ասել է, որ Իրանը պատրաստ է լավ, ամուր և տևական համաձայնության հասնել։

Iranian Foreign Minister Hossein Amir-Abdollahian told EU foreign policy chief Joseph Borel: "Iran has presented its views to the American side with a constructive and perspective approach."
During the telephone conversation, the parties discussed the latest developments in the Vienna negotiations on lifting anti-Iranian sanctions, bilateral relations, issues of mutual interest, and the Ukrainian war.
Referring to the transfer of Iran's messages to the US with the mediation role of the European Union, the high-ranking Iranian diplomat said that Iran is ready to reach a good, solid and lasting agreement.