«Հանդիպումների համար երրորդ երկրների կարիք չկա». Չավուշօղլու
Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուն երկուշաբթի օրը հայտարարել է, որ Անկարան ցանկացած հարթակում պատրաստ է Հայաստանի հետ երկխոսության և անկեղծ է նրա հետ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում։
«Մենք ցանկացած հարթակում պատրաստ ենք Հայաստանի հետ բանակցությունների, չենք տեսնում բաներ, որոնք կխոչընդոտեն երկխոսությանը»,- ասել է թուրք նախարարը Ստամբուլում՝ թյուրքական պետությունների կազմակերպության անդամ երկրների արտգործնախարարների հանդիպումից հետո կայացած մամուլի ասուլիսում։ Հեռարձակումն իրականացրել է TRT հեռուստաալիքը։
Չավուշօղլուն հաստատել է, որ հարաբերությունների կարգավորման հարցերով երկու երկրների հատուկ ներկայացուցիչներն այսուհետ հանդիպումներ կանցկացնեն ոչ թե երրորդ երկրների տարածքում, ինչպես նախկինում, այլ՝ Թուրքիայում կամ Հայաստանում. «Հատուկ ներկայացուցիչներն իրենք կպայմանավորվեն, թե որտեղ և երբ հանդիպեն. երրորդ երկրների կարիք չկա»։

"There is no need for third countries for meetings." Cavusoglu
Turkish Foreign Minister Mevlut Cavusoglu announced on Monday that Ankara is ready for dialogue with Armenia on any platform and is sincere in normalizing relations with it.
"We are ready for negotiations with Armenia on any platform; we don't see things that will hinder the dialogue," the Turkish minister said at the press conference held in Istanbul after the meeting of the foreign ministers of the member countries of the Organization of Turkic States. The TRT TV channel carried out the broadcast.
Çavuşoğlu confirmed that the special representatives of the two countries on issues of relations regulation will, from now on, hold meetings not in the territory of third countries, as before, but in Turkey or Armenia. "The special representatives will agree on where and when they will meet. There is no need for third countries."