Միշուստինը՝ ՌԴ նկատմամբ պատժամիջոցների պայմաններում Ադրբեջանի հետ փոխգործակցության մասին
ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը ադրբեջանցի պաշտոնակցի հետ Մոսկվայում՝ Կասպյան տնտեսական ֆորումի շրջանակներում հանդիպմանն անդրադարձել է ռուս-ադրբեջանական տնտեսական համագործակցությանը։ Ըստ Միշուստինի՝ Ռուսաստանին և Ադրբեջանին հաջողվում է Մոսկվայի դեմ պատժամիջոցների պայմաններում հրատապ որոշումներ կայացնել փոխգործակցության զարգացման հարցում, և այդ քայլերը արդյունքներ են տալիս՝ նախ և առաջ առևտրա-տնտեսական համագործակցության ոլորտում։
ՌԴ վարչապետը նաև նշել է, որ ռուսաստանյան ներդրումները Ադրբեջանում հասնում են 4,5 միլիարդ դոլարի, ադրբեջանական ներդրումները Ռուսաստանում՝ 1,5 միլիարդ դոլարի։

Мишустин о сотрудничестве с Азербайджаном в условиях санкций против России
Российско-азербайджанское экономическое сотрудничество обсудил премьер-министр России Михаил Мишустин на встрече со своим азербайджанским коллегой в Москве в рамках Каспийского экономического форума. По словам Мишустина, России и Азербайджану удается принимать срочные решения по развитию сотрудничества в условиях санкций против Москвы, и эти шаги дают результаты, прежде всего в сфере торгово-экономического сотрудничества.
Премьер-министр России также отметил, что российские инвестиции в Азербайджан достигают 4,5 миллиарда долларов, азербайджанские инвестиции в Россию - 1,5 миллиарда долларов.