Պաշտոնական. Չավին կշարունակի գլխավորել «Բարսան»
«Ուրախ եմ տեղեկացնել, որ Չավին կմնա «Բարսելոնայի» հիմնական թիմի մարզչի պաշտոնում։ Նա մի քանի անգամ հայտարարել է հեռանալու մտադրության մասին, բայց երեկ նա ինձ հետ կիսեց իր ցանկությունները նախագծի և թիմի վերաբերյալ: Նա հաղթել շարունակելու հավակնություններ ունի և այժմ ավելի մրցունակ է։ Բարելավման համար որոշ փոփոխություններ կկատարվեն: Երեկվա մեր հանդիպումից հետո մեզ համար պարզ դարձավ, որ սա լավ նորություն է։
Կայունությունը հաջող նախագծերի բանալին է, հատկապես մերը: Չավին անվիճելիորեն նվիրված է «Բարսելոնային», մենք իրավիճակին նույն կերպ ենք նայում։ Մեր մարզիչը միշտ մտածում է, թե որն է լավագույնը «Բարսայի» համար։ Մենք ունենք շատ երիտասարդ խաղացողներ, և մեզ պետք է այդ կայունությունը։ Չավին ուղեցույց է երիտասարդների համար։ Այսօր ես հատկապես երջանիկ եմ։ Տնօրենների խորհուրդը միաձայն աջակցել է այս որոշմանը», – ասել է «Բարսելոնայի» նախագահը:
«Խաղացողների աջակցությունը շատ կարևոր էր։ Նրանք ինձ ստիպեցին հասկանալ, որ պետք է շարունակեմ: Կարծում եմ, որ այս նախագիծն ավարտված չէ, չնայած մենք կարող ենք տիտղոսներ չնվաճել։ Երկրպագուները նաև ստիպեցին ինձ մտածել, որ պետք է շարունակեմ»,- հայտարարել է Չավին։

Official. Xabi will continue to lead "Barca"
"I am happy to announce that Xabi will remain the coach of Barcelona's main team." He announced his intention to leave several times, but yesterday, he shared his wishes for the project and the team. He has ambitions to keep winning and is now more competitive. Some changes will be made for improvement. After our meeting yesterday, it became clear to us that this is good news.
Sustainability is the key to successful projects, especially ours. Xabi is unquestionably devoted to "Barcelona." We look at the situation the same way. Our coach always thinks about what is best for Barça. We have a lot of young players, and we need that stability. Xabi is a guide for young people. Today, I am especially happy. The board of directors unanimously supported this decision," said the president of Barcelona.
"The players' support was very important. They made me realize I had to keep going. This project is not finished, although we may not win titles. The fans also made me think I should continue," said Xabi.