«Դանիելեի հետ երկարաժամկետ նախագիծ ենք կառուցում». Դե Ռոսին կմնա «Ռոմայում»
Դե Ռոսին հունվարին գլխավորեց «Ռոման» Ժոզե Մոուրինյոյի պաշտոնանկությունից հետո՝ պայմանագիր կնքելով մինչև մրցաշրջանի ավարտը: Նրա գլխավորությամբ «Ռոման» 18 խաղից հաղթել է 11-ում՝ այդ հատվածում կրելով ընդամենը 2 պարտություն:
«Դանիելեն թիմը ղեկավարում է հարգանքով և քաջությամբ, իսկ նրա խորը հավատն ակումբի հանդեպ իսկապես համապատասխանում է «Ռոմայի», քաղաքի և երկրպագուների արժեքներին:
Մենք կշարունակենք միասին աշխատել այնքան, որքան կարող ենք, որպեսզի ապահովենք այն ապագան, որին արժանի են «Ռոմայի» երկրպագուները: Մենք շատ ուրախ ենք, որ Դանիելեի հետ երկարաժամկետ նախագիծ ենք կառուցում», – ասվում է «Ռոմայի» հայտարարության մեջ:

"We are building a long-term project with Daniele." De Rossi will stay at Roma
De Rossi took over at Roma in January following the sacking of Jose Mourinho, signing a contract until the end of the season. Under his leadership, "Roma" won 11 out of 18 games, suffering only 2 defeats.
"Daniele leads the team with respect and courage, and his profound belief in the club aligns with the values ​​of Roma, the city, and the fans.
We will continue to work together as much as we can to ensure the future that Roma fans deserve. We are delighted to be building a long-term project with Daniele," Roma said.