Կառլոս Սայնսը կփոխի թիմային գրանցումը
F1TV-ի լրագրող Լոուրենս Բարետտոն հայտարարել է, որ իր աղբյուրների համաձայն՝ Կառլոս Սայնսը, ամենայն հավանականությամբ, հաջորդ տարի կհայտնվի «Կիկ-Զաուբեր»–ում կամ «Ուիլյամս»-ում:
Ֆերնանդո Ալոնսոյի պայմանագրի երկարաձգումը «Աստոն Մարտինի» հետ փակում է Կառլոս Սայնսի տեղափոխության հնարավորությունը:
Աղբյուրները հայտնում են, որ իսպանացու համար ամենահավանական տեղերը շարունակում են մնալ «Ուիլյամսը» և «Կիկ Զաուբերը»: Եթե, իհարկե, «Ռեդ Բուլը» չորոշի նրան կրկին դարձնել Մաքս Ֆերստապենի թիմակիցը»,- գրել է Բարետոն «X»-ի իր էջում:
Հիշեցնենք, որ Audi-ն գնել է Kik-Zauber-ը, և 2026 թվականին այն պաշտոնապես կդառնա գերմանական ընկերության գործարանային թիմը: Ինչ վերաբերում է «Ուիլյամսին», ապա Ալեքս Ալբոնը նրանց հետ պայմանագիր ունի 2025 թվականի համար, այնպես որ, Սայնսը կարող է այնտեղ փոխարինել Լոգան Սարջենտին:

Carlos Sainz will change the team registration
F1TV's Laurence Barretto has stated that according to his sources, Carlos Sainz will likely appear in either Kick-Sauber or Williams next year.
Fernando Alonso's contract extension with Aston Martin closes the possibility of a move for Carlos Sainz.
Sources report that Williams and Kick Sauber are still the most likely places for the Spaniard. Unless, of course, "Red Bull" decides to make him Max Verstappen's teammate again," Barreto wrote on his "X" page.
It should be noted that Audi bought Kik-Zauber, and in 2026 it will officially become the factory team of the German company. As for Williams, Alex Albon is under contract with them until 2025, so Sainz could replace Logan Sargent there.