Գրոսմայստեր Լիլիթ Գալոյանին շնորհվել է դոցենտի կոչում
Շախմատի կանանց միջազգային գրոսմայստեր, տղամարդկանց միջազգային վարպետ Լիլիթ Գալոյանին շնորհվել է դոցենտի գիտական կոչում։
Բարձրագույն որակավորման կոմիտեն հաստատել է Հայաստանի ճարտարապետության և շինարարության ազգային համալսարանի գիտխորհրդի՝ Գալոյանին մանկավարժության դոցենտի գիտական կոչում շնորհելու որոշումը։ Այս մասին Radar Armenia-ն տեղեկացավ ԲՈԿ կայքից։
Նշենք, որ Լիլիթ Գալոյանը ավելի քան 10 տարի եղել է շախմատի Հայաստանի կանանց հավաքականի անդամ՝ ներկայացնելով երկիրը օլիմպիադաներում և միջազգային մրցաշարերում։ Նա Հայաստանի շախմատի կանանց կրկնակի չեմպիոնուհի է։
2007-2020թթ․ շախմատ է դասավանդել Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանում։ 2012թ-ից դասավանդում է ՃՇՀԱՀ-ում։ Երկու բուհերի թիմերը Լիլիթ Գալոյանի գլխավորությամբ ճանաչվել են մի շարք միջբուհական անհատական և թիմային մրցաշարերի հաղթողներ և Հայաստանում ու արտերկրում արժանացել մեդալների։

Grandmaster Lilit Galoyan was awarded the title of associate professor
The Higher Qualification Committee approved the decision of the Scientific Council of the National University of Architecture and Construction of Armenia to award Galoyan the academic title of Associate Professor of Pedagogy. Radar Armenia learned about this from the SCC website.
It should be noted that Lilit Galoyan was a member of the Armenian women's chess team for more than 10 years, representing the country in the Olympiads and international tournaments.
2007-2020 taught chess at the National Polytechnic University of Armenia. Since 2012, he has been teaching at the National Academy of Sciences. The teams of the two universities, led by Lilit Galoyan, were recognized as the winners of several inter-university individuals and team tournaments and won medals in Armenia and abroad.