Արայիկ Հարությունյանը ներկայացրել է Եվրոպայի բռնցքամարտի առաջնության նախապատրաստական աշխատանքները
Մայիսի 21-31-ը Երևանում՝ Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կանցկացվի մեր պատմության մեջ առաջին անգամ նման մեծ մարզական միջոցառում՝ Եվրոպայի բռնցքամարտի առաջնությունը: Այս մասին այսօր կայացած մամուլի ասուլիսում նշել է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար, առաջնության անցկացման աշխատանքները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը:
Ըստ Արայիկ Հարությունյանի՝ սա պատահական չէ, քանի որ սպորտի, առողջ ապրելակերպի խթանումը կառավարության առաջնահերթություններից է: «Գիտեք, որ այս միջոցառումը հյուրընկալելու իրավունքը մենք ստացել ենք նախորդ տարի: Աշխատանքները համակարգելու համար ստեղծվել է միջգերատեսչական հանձնաժողով, որտեղ ներգրավված են տարբեր ոլորտների ներկայացուցիչներ»,-ասել է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը:
Ֆան-գոտիներ կստեղծվեն Կարապի լճի հարակից տարածքում, Հյուսիսային պողոտայում. կտեղադրվի մեծ էկրան, ներկայացված կլինեն մարզական միջոցառման մասնակիցների նկարները:
«Մենք ամբողջ թափով պատրաստվում ենք միջոցառմանը և վստահ եմ, որ այն լինելու է լավագույն առաջնություններից մեկը, եթե ոչ լավագույնը: Կլինի գեղեցիկ բացման արարողություն, որի ընթացքում կներկայացնենք մեր ներկան, անցյալը և, իհարկե, ապագան»,-ասել է Արայիկ Հարությունյանը:
Մամուլի ասուլիսին մասնակցել են նաև ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանը, Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Հովհաննես Հովսեփյանը, Բռնցքամարտի եվրոպական կոնֆեդերացիայի (EUBC) գործադիր տնօրեն Ալեքսանդր Եգորովը, EUBC մրցաշարերի մենեջեր Դրագոլյուբ Ռադովիչը և Երևանում կայանալիք Եվրոպայի առաջնության տեխնիկական պատվիրակ Ադամ Կուշիորը:

Ереван готовится к грандиозному проведению Чемпионата Европы по боксу
С 21 по 31 мая в Ереване, в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна, впервые в нашей истории пройдет столь масштабное спортивное мероприятие –
. Об этом на сегодняшней пресс-конференции заявил руководитель аппарата премьер-министра РА, председатель межведомственной координационной комиссии Араик Арутюнян.
По словам Араика Арутюняна, это не случайно, так как популяризация спорта и здорового образа жизни является одним из приоритетов правительства. «Вы знаете, что в прошлом году мы получили право провести это мероприятие. Для координации работы создана межведомственная комиссия, куда вовлечены представители разных сфер», - сказал руководитель аппарата премьер-министра РА.
Фан-зоны будут созданы в районе Лебединого озера, на Северном проспекте. Будет установлен большой экран, представлены фотографии участников спортивного мероприятия.
«Мы готовимся к этому мероприятию изо всех сил, я уверен, что это будет один из лучших, если не лучший, чемпионат. Будет красивая церемония открытия, во время которой мы представим наше настоящее, прошлое и, конечно же, будущее», — сказал Араик Арутюнян.
На пресс-конференции также присутствовали заместитель министра образования, науки, культуры и спорта РА Карен Гилоян, президент Федерации бокса Армении Оганес Овсепян, исполнительный директор Европейской конфедерации бокса (EUBC) Александр Егоров