«Համաշխարհային բանկը ոչ միայն դոնոր կազմակերպություն է ՀՀ համար, այլև կարևորագույն գործընկեր»․ փոխվարչապետ
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի՝ Հայաստանն ընդգրկող երկրների խմբի գործադիր տնօրեն Եվգենի Ռուգենաաթին:
Հանդիպման սկզբում փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը կարևորել է Հայաստանի համագործակցությունը Համաշխարհային բանկի հետ՝ նշելով, որ այն ոչ միայն դոնոր կազմակերպություն է Հայաստանի համար, այլև կարևորագույն գործընկեր, ում աջակցությամբ երկրում իրականացվում են առանցքային բարեփոխումներ:
Հանդիպման ընթացքում փոխվարչապետը ՀԲ պաշտոնյային ներկայացրել է կարևորագույն ոլորտների զարգացման կառավարության տեսլականը, մասնավորապես անդրադարձել է կրթության, առողջապահության, կապիտալի շուկայի ոլորտներում առկա խնդիրներին ու նախատեսվող բարեփոխումներին:

"The World Bank is not only a donor organization for Armenia, but also an important partner." Deputy Prime Minister
Deputy Prime Minister Mher Grigoryan received Yevgeni Rugenaat, Executive Director of the World Bank Group of Countries, including Armenia.
At the beginning of the meeting, Deputy Prime Minister Mher Grigoryan emphasized the importance of Armenia's cooperation with the World Bank, noting that it is not only a donor organization for Armenia but also an important partner, with the support of which key reforms are being implemented in the country.
During the meeting, the Deputy Prime Minister presented the government's vision for developing the most critical sectors to the WB officials; in particular, he referred to the existing problems and planned reforms in education, healthcare, and capital markets.