«Երիտասարդն անցել է բոլոր սահմանները». Հակոբ Ասլանյանը՝ միջադեպի մասին
ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Հակոբ Ասլանյանը լրագրողների հետ ճեպազրույցում անդրադարձել է տրանսպորտում իր ու քաղաքացու միջադեպին։ Նա ասել է, թե «երիտասարդն անցել է բոլոր սահմանները, և օրենքի առաջ պետք է պատասխան տա»․
«Դա էմոցիոնալ պոռթկում չէր, հստակ կանխամտածված քայլ էր, երբ ես հանգիստ նստած եմ, գալիս եմ, որ կանգառում իջնեմ, նա գալիս է, դիմացս փակում և սկսում է»,- ասել է նա՝ հավելելով, որ ինքը հանդուրժող է, իսկ քաղաքացուն հրել է, որ անցնի և իջնի տրանսպորտից։
Հարցին՝ որևէ քաղաքական ուժի տեսնու՞մ է այս ամենի հետևում, Ասլանյանը նշել է. «Գուցե քաղաքական գաղափար եմ տեսնում»։
Ասլանյանը նաև հավաստիացրել է. «Ես նպատակ չունեի, չէի հանրայնացնի, եթե ինքը չգցեր «Ֆեյսբուք»։ Ինձ զանգեր եղան, ասացի, որ նպատակ չունեմ սա բացել․ արել է, թող ինքն էլ իրենով տապակվի։ Բայց մի քիչ հետո սկսվում են զանգերը, որ «Ֆեյսբուքը» տեսանյութով պայթում է։ Այդ դեպքում արդեն ուրիշ բան չէր մնում անելու»,- ասել է Ասլանյանը՝ իրավապահներին դիմելու մասին հարցին անդրադառնալով։

«Молодой человек перешел все границы». Акоп Асланян о случившемся инциденте
Депутат фракции ГД НС Акоп Асланян на брифинге с журналистами коснулся инцидента между ним и гражданином в транспорте. Он заявил, что "молодой человек перешел все границы и должен ответить перед законом".
"Это был не эмоциональный всплеск, это был явно осознанный шаг, я спокойно сидел, встал чтобы выйти на остановке, он подошел, перекрыл мне путь и начал оскорблять", - сказал он, добавив, что он терпеливый человек и толкнул гражданина для того чтобы выйти из транспорта.
На вопрос, видит ли он за всем этим какую-либо политическую силу, Асланян ответил: «Возможно, я вижу политический мотив».
Асланян также заверил. «У меня не было цели, чтобы обнародовать инцидент, если бы он не разместил это на Facebook». Мне позвонили, я сказал, что не собираюсь это освещать, пусть он жарится во всем этом сам. Но через некоторое время начались звонки о том, что «Фейсбук» просто "взрывается" от этого видео. В таком случае больше делать было нечего", - сказал Асланян, имея в виду вопрос обращения в правоохранительные органы.