Ստորագրվել է Հայաստան-Իտալիա ռազմական համագործակցության տարեկան ծրագիրը
Հռոմում տեղի են ունեցել Հայաստան-Իտալիա պաշտպանական խորհրդակցություններ։ Հայկական պատվիրակությունը գլխավորել է ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության և միջազգային համագործակցության վարչության պետ Լևոն Այվազյանը։
Խորհրդակցությունների ընթացքում ՀՀ ՊՆ պատվիրակությունն Իտալիայի պաշտպանության նախարարի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ, պաշտպանական քաղաքականության պետ, գեներալ-մայոր Էնրիկո Բարդուանիի և ԳՇ միջազգային համագործակցության բաժնի պետ, գնդապետ Մատտիա Զուզզիի հետ քննարկել է պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-Իտալիա համագործակցության ընթացքն ու զարգացման հեռանկարները։
Լևոն Այվազյանը ներկայացրել է Հայաստանի շուրջ ստեղծված անվտանգային իրավիճակը և զինված ուժերում ընթացող բարեփոխումները։ Խորհրդակցությունների ավարտին ստորագրվել է Հայաստան-Իտալիա ռազմական համագործակցության տարեկան ծրագիրը, ձեռք են բերվել մի շարք պայմանավորվածություններ։

Подписана годовая программа военного сотрудничества между Арменией и Италией
В Риме прошли армяно-итальянские оборонные консультации. Армянскую делегацию возглавил начальник управления оборонной политики и международного сотрудничества Министерства обороны РА Левон Айвазян.
В ходе консультаций делегация Минобороны РА обсудила ход и перспективы развития армяно-итальянского сотрудничества в сфере обороны с заместителем начальника штаба министра обороны Италии, руководителем оборонной политики генерал-майором Энрико Бардуани и начальником управления международного сотрудничества полковником Маттиа Зуцци.
Левон Айвазян представил ситуацию с безопасностью вокруг Армении и проводимые реформы в вооруженных силах. По итогам консультаций была подписана годовая программа военного сотрудничества между Арменией и Италией, а также достигнут ряд соглашений.