Վլադիմիր Գասպարյանի առողջական վիճակը վատացել է, դատարան է կանչվել շտապ օգնություն
Հակակոռուպցիոն դատարանում, ուր քննվում է ՀՀ նախկին ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանի և մյուսների գործը, շտապ օգնություն է կանչվել։ Պատճառը Գասպարյանի առողջական վիճակն է։
Երբ դատարանը հեռացել է խորհրդակցական սենյակ՝ այս գործով անցնողներից Վարդան Թունյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոցը փոխելու միջնորդության վերաբերյալ որոշում կայացնելու, Գասպարյանն ասել է, որ իրեն լավ չի զգում, հետո պարզվել է՝ զարկերակային ճնշումը բարձր է:
Հրավիրվել են բժիշկներ։
Հիշեցնենք, որ գործով կա 4 մեղադրյալ: Վլադիմիր Գասպարյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՔՕ 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով՝ «յուրացում կամ վատնում առանձնապես խոշոր չափերով» (2 դրվագ) և 308-րդ հոդվածի 2-րդ մասով՝ «պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահում, որն անզգուշությամբ առաջացրել է ծանր հետևանքներ» (2 դրվագ): Լևոն Երանոսյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՔՕ 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով, 314-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ «պաշտոնեական կեղծիք», և 308-րդ հոդվածի 2-րդ մասով: Վարդան Թունյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՔՕ 38-308-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (հանցակցություն), 308-րդ հոդվածի 2-րդ մասով և 179-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 3-րդ կետերով: Իսկ Գուրգեն Գրիգորյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՔՕ 38-308-րդ հոդվածի 2-րդ մասով:

Состояние здоровья Владимира Гаспаряна ухудшилось, в суд вызвали скорую помощь
В антикоррупционный суд, где рассматривается дело бывшего начальника полиции РА Владимира Гаспаряна и других, была вызвана скорая помощь. Причина – состояние здоровья Гаспаряна.
Когда суд отправился в совещательную комнату для принятия решения по ходатайству об изменении меры пресечения в отношении Вардана Туняна, одного из участников этого дела, Гаспарян сказал, что плохо себя чувствует, затем было установлено, что у него повысилось давление.
Пригласили врачей.
Напомним, что по делу проходят 4 фигуранта. Владимиру Гаспаряну предъявлено обвинение по ст. 179 ч. 3 п. 1 УК РА: «Присвоение или растрата в особо крупных размерах» (2 эпизода) и ст. 308 ч. 2: «Злоупотребление должностными полномочиями, повлекшее по неосторожности тяжкие последствия». Левону Ераносяну было предъявлено обвинение по статье 179, часть 3, пункт 1 Уголовного кодекса, статье 314, часть 1 - «Должностный подлог» и статье 308, часть 2. Вардану Туняну предъявлены обвинения по ст. 38-308, ч. 2 (соучастие), ст. 308, ч. 2, ст. 179, ч. 2, п. 1 и 3 УК. А Гургена Григоряна обвинили по части 2 статьи 38-308 УК.