Ողբերգական պատահարից զոհվածների ընտանիքներին աջակցության ծրագիր դեռ չի քննարկվում
Օգոստոսի 14-ին «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով այս պահին կա 16 զոհ, 8 անհետ կորած։ Ողբերգական պատահարից զոհվածների ընտանիքներին աջակցության ծրագիր դեռ չի քննարկում։ Այս մասին այսօր Radar Armenia-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի  մամուլի քարտուղար Զառա Մանուչարյանը։
«Այս պահին այդ ուղղությամբ քննարկումներ չունենք, եթե նախատեսվի աջակցության որևէ միջոցառում, կիրազեկենք քաղաքացիներին»,- տեղեկացրեց Մանուչարյանը։
Նշենք՝ Radar Armenia-ն գրավոր հարցում է ուղարկել նաև ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարություն, որպեսզի պարզի, թե «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնի պայթյունի հետևանքով տուժած տնտեսվարողներին աջակցելու ուղղությամբ պետությունն ի՞նչ քայլեր է ձեռնարկելու։
Հիշեցնենք՝ ԱԻ նախարարն այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասել էր. «Քանի դեռ կա հավանականություն, որ մենք կարող ենք քաղաքացու հայտնաբերել փլատակների տակ, մենք ծանր տեխնիկա միանգամից չենք օգտագործում»։

Программа поддержки семей погибших в трагедии пока не обсуждается
В результате взрыва, произошедшего в торговом центре «Сурмалу» 14 августа, на данный момент 16 погибших и 8 пропавших без вести. Пока не рассматривается план поддержки семей погибших в трагической аварии. Об этом сегодня в беседе с Radar Armenia заявила пресс-секретарь министра труда и социальных вопросов РА Зара Манучарян .
"На данный момент у нас нет обсуждений в этом направлении, если планируются какие-либо меры поддержки, мы сообщим гражданам", - сообщила Манучарян.
Отметим, что Radar Armenia также направила в Министерство экономики РА письменный запрос, чтобы выяснить, какие шаги предпримет государство для поддержки пострадавших в результате взрыва торгового центра "Сурмалу" предпринимателей.
Напомним, сегодня в беседе с журналистами глава МЧС заявил. «Пока есть возможность найти граждан под завалами, мы не используем сразу тяжелую технику».