Քանի դեռ կա քաղաքացի հայտնաբերելու հավանականություն մենք ծանր տեխնիկա միանգամից չենք օգտագործում. ԱԻ նախարար
Ամբողջ գիշեր անդադար աշխատանքներ են կատարվել։ Վերջին հաղորդագրությունից հետո ևս 6 դի ենք հայտնաբերել։ Այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում հայտնել է ՀՀ ԱԻ նախարար Արմեն Փամբուխչյանը։ Նախարարը ավելացրեց, որ ներկա պահին ունենք 16 զոհ և 17 անհետ կորած։
«Անհետ կորածների թիվը 18 է եղել։ Ստացել ենք զանգ, որ տվյալ քաղաքացին երկրում չի գտնվում, կենդանի է և ընդհանրապես չի եղել դեպքի վայրում». ընդգծեց նախարարը։
ԱԻ գերատեսչության ղեկավարը նշեց, որ հրդեհաշիջման աշխատանքներ այս պահին չեն կատարվում, այլ կատարվում է հովացման աշխատանք, քանի որ փլատակների մաքրումից փոքր օջախներ են բռնկվում։ Ըստ Փամբուխչյանի՝ այս պահին կարելի է ասել ամբողջ ծավալով իրականացվում է որոնողափրկարարական աշխատանքներ։
«Քանի դեռ կա հավանականություն, որ մենք կարող ենք քաղաքացու հայտնաբերել փլատակների տակ, մենք ծանր տեխնիկա միանգամից չենք օգտագործում». հավելել է նախարարը։

As long as there is a possibility of finding a citizen, we do not use heavy equipment at once. Minister of ES
Work was done non-stop throughout the night. After the last message, we found 6 more bodies. Armen Pambukhchyan, the Minister of ES of the Republic of Armenia, announced this in a conversation with journalists today. The minister added that at the moment, we have 16 dead and 17 missing persons.
"The number of missing people was 18. We received a call from a supposed missing citizen who is not in the country, is alive, and was not at the scene of the incident." emphasized the minister.
The head of the ES department mentioned that fire fighting work is not being done at the moment, but cooling work is being done because small fires are igniting from the cleaning of the rubbles. According to Pambukhchyan, at this moment, we can say search and rescue operations are being carried out in full.
"As long as there is a possibility that we can find a citizen under the rubbles, we do not use heavy equipment at once." added the minister.