Կայացել է «Ուժը Հայրենյաց» հայրենասիրական-քաղաքական կուսակցության հիմնադիր համագումարը
Կայացել է «Ուժը Հայրենյաց» հայրենասիրական-քաղաքական կուսակցության հիմնադիր համագումարը։ Այս մասին հայտնում են կուսակցության տարածած հաղորդագրության մեջ:
Նաև հայտնում են, որ համագումարի մեկնարկին Տիգրան Արզաքանցյանը հայտնել է, որ իր շուրջ հավաքելով հայրենասեր հայորդիների ստեղծել է նախաձեռնող խումբ և անհրաժեշտ համարել՝ «Ուժը Հայրենյաց» հայրենասիրական կուսակցություն հիմնելու գործընթացը։
«Իմ՝ որպես հայորդու կենսագրությունն ու կատարած աշխատանքները, ինչպես գործարար այնպես էլ բարեգործության ոլորտներում, արդեն հայտնի են շատերին, որոնք հավատալով և վստահելով իմ ազնվությունը, հայրենասիրությանն ու հաջողված գործունեությանը հավաքվեցին իմ շուրջը և այսօր վստահ ու համարձակ անցկացնում ենք մեր հիմնադիր համագումարը։ Մեր գործունեությունը սկսելու ենք առաջնահերթ մեր առջև ծառացած խնդիրների լուծմանը վերաբերող գործերով»,- նշել է Տիգրան Արզաքանցյանը։

Состоялся учредительный съезд патриотическо-политической партии «Сила Отечества»
Состоялся учредительный съезд патриотически-политической партии «Сила Отечества». Об этом говорится в распространенном заявлении партии.
В начале съезда Тигран Арзаканцян заявил, что собрал вокруг себя патриотически настроенных армян и сформировал инициативную группу, считая необходимым создание патриотической партии «Сила Отечества».
«Моя биография и работа как армянина, как в бизнесе, так и в благотворительности, уже известны многим, кто, веря и доверяя моей честности, патриотизму и успешной деятельности, собрался вокруг меня. Сегодня мы уверенно и мужественно проводим наш учредительный съезд. «Мы начнем свою деятельность с кейсов, связанных с решением стоящих перед нами проблем», - сказал Тигран Арзаканцян.