Կատարում ավարտին է մոտենում ֆուտբոլի 2022 թվականի աշխարհի առաջնությունը։ 3-րդ տեղի համար այսօր պայքարեցին Խորվաթիայի և Մարոկկոյի հավաքականները։
Խորվաթները 7-րդ րոպեին պաշտպան Յոշկո Գվարդիոլի շնորհիվ բացեցին խաղի հաշիվը։ Ընդամենը 2 րոպե անց մարոկկացիները վերականգնեցին հաշվի հավասարությունը։ Գոլն իր ակտիվում գրանցեց Աշրաֆ Դարին։
42-րդ րոպեին խորվաթները կրկին առաջ անցան հաշվի մեջ։ Գոլի հեղինակ դարձավ Միսլավ Օրսիչը։ Երկրորդ խաղակեսում հաշվի մեջ նոր փոփոխություն չգրանցվեց, Խորվաթիայի հավաքականը հաղթեց 2։1 հաշվով և զբաղեցրեց մրցանակային երրորդ տեղը։
Արժանին պետք է մատուցել նաև Մարոկկոյի հավաքականին, որն այս մրցաշարի գլխավոր անակնկալն էր և պատմության ընթացքում առաջին անգամ հանդես եկավ Մունդիալների կիսաեզրափակչում։
Հիշեցնենք, որ չեմպիոնական գավաթի համար պայքարում վաղը կմրցեն Արգենտինայի և Ֆրանսիայի հավաքականները։ Հանդիպումը կմեկնարկի Երևանի ժամանակով 19։00-ին։

Croatian national team, bronze medalist of the World Championship
The 2022 FIFA World Cup is coming to an end in Qatar. The teams of Croatia and Morocco fought for the 3rd place today.
The Croatians scored in the 7th minute thanks to defender Joško Guardiol. Only 2 minutes later, the Moroccans restored the score. Ashraf Dari scored the goal.
In the 42nd minute, the Croats retook the lead. Mislav Orsic scored the goal. In the second half, there was no new change in the score; the Croatian team won with a score of 2:1 and took the third prize place.
Credit should also be given to the Moroccan national team, which was the main surprise of this tournament and appeared in the semi-finals of the World Cup for the first time in history.
it should be noted that the teams of Argentina and France will compete tomorrow in the fight for the championship cup. The match will start at 19:00 Yerevan time.