Նոր զարգացումներ Ֆրանսիայի հավաքականում. Բենզեման հիասթափված է Դեշամից
Ինչպես հաղորդում են սպորտային լրատվամիջոցները, Ֆրանսիայի հավաքականի և Մադրիդի «Ռեալի» ֆուտբոլիստ Կարիմ Բենզեման զայրացած է գլխավոր մարզիչ Դիդյե Դեշամի վրա և չի պատրաստվում մեկնել Կատար՝ մասնակցելու աշխարհի առաջնության եզրափակչին:
Մադրիդի «Ռեալի» հարձակվողը դուրս էր մնացել մրցաշարից՝ առաջնությունը դեռ չսկսված. Դոհայում կայացած առաջին մարզման ժամանակ ֆրանսիացին ազդրի վնասվածք էր ստացել:
Իսպանական «Libertad Digital» հրատարակությունը պնդում է, որ Բենզեման դժգոհ է Դեշամի վերաբերմունքից, ով, ինչպես պնդում են, հարձակվողին տուն է ուղարկել վնասվածքից հետո։ «Ոսկե գնդակի» դափնեկրին զայրացրել են նաև մամուլի ասուլիսում Դեշամի արած մի շարք մեկնաբանությունները:
Հաղորդվում է, որ Բենզեմային ընդամենը երեք օր է անհրաժեշտ եղել Մադրիդի «Ռեալի» մարզաբազայում բուժվելու և վերականգնվելու համար։ Նախքան արձակուրդ գնալը՝ ֆրանսիացին արդեն ապաքինված է եղել վնասվածքից:
Նշվում է, որ Դեշամը հարցարզույցներից մեկում անդրադարձել է Բենզեմայի վնասվածքին և հաստատել, որ այն կապաքինվի 3 շաբաթվա ընթացքում, ինչը հիասթափեցրել է Բենզեմային։
Ընդգծենք, որ Բենզեման արդեն վերադարձել է մարզումներին և մասնակցել հինգշաբթի Մադրիդի «Ռեալի» կազմում կայացած ընկերական խաղին։

New developments in the French team. Benzema is disappointed with Deschamps
As reported by the sports media, Karim Benzema, the player of the French national team and "Real Madrid," is angry with the head coach Didier Deschamps and is not going to go to Qatar to participate in the final of the World Cup.
The "Real Madrid" striker was left out of the tournament before the championship started. During the first training held in Doha, the Frenchman suffered a hip injury.
Spanish publication Libertad Digital claims that Benzema is unhappy with the attitude of Deschamps, who they claim sent the striker home after the injury. The "Golden Ball" winner was also angered by several comments made by Deschamps at the press conference.
It is reported that Benzema needed only three days to heal and recover at the training ground of Real Madrid. Before going on vacation, the Frenchman had already recovered from his injury.
It is noted that Deschamps referred to Benzema's injury in one of the interviews and confirmed that it would recover within three weeks, which disappointed Benzema.
Let's emphasize that Benzema has already returned to training and participated in the friendly match with Real Madrid on Thursday.