Մարոկկացի աստղը կարող է տեղափոխվել Լիվերպուլ
Հաղորդվում է, որ անգլիական Լիվերպուլի գլխավոր մարզիչ Յուրգեն Կլոպը հանդիպել է Մարոկկոյի աստղ Սոֆյան Ամրաբատի ներկայացուցիչների հետ։ «Լիվերպուլը» ցանկանում է ձեռք բերել մարոկկացի կիսապաշտպանին:
Ամրաբատը այժմ ներկայացնում է Մարոկկոյի հավաքականը Աշխարհի գավաթի 2022թ. խաղարկությունում և հանդիսանում է թիմի պատմական հաջողության առանցքային ներկայացուցիչը։ Հյուսիսաֆրիկացիները պատմության մեջ առաջին անգամ են դուրս գալիս Աշխարհի առաջնության քառորդ եզրափակիչ փուլ։
Ամրաբատը առանց փոխարինման մասնակցել է Մարոկկոյի հավաքականի բոլոր հանդիպումներին, ներառյալ՝ Իսպանիայի հանդեպ 11-մետրանոցներով տարած հաղթանակը։
Հաղորդվում է, որ Մերսիսայդյան թիմը կենտրոնական կիսապաշտպանի փնտրտուքների մեջ է, քանի որ ամռանը ձախողել էր Չուամենիի ձեռքբերումը, որը տեղափոխվել էր Մադրիդի «Ռեալ»։
Նշենք, որ Սոֆյան Ամրաբատը ներկայումս հանդես է գալիս իտալական «Ֆիորենտինայում», և, ըստ լրագրողների, Չեմպիոնների լիգայում խաղալու իր նպատակին հասնելու համար պատրաստ է լքել Իտալիան։
Ընդգծենք, որ ֆուտբոլիստի հանդեպ հետաքրքրություն են ցուցաբերում նաև Միլանի «Ինտերը» և Լոնդոնի «Տոտենհեմը»։

The Moroccan star could move to Liverpool
It is reported that the head coach of English Liverpool, Jurgen Klopp, met with the representatives of Moroccan star Sofyan Amrabat. Liverpool wants to sign the Moroccan midfielder.
Amrabat currently represents Morocco at the 2022 World Cup and is crucial to the team's historic success. For the first time in history, the North Africans reach the quarter-finals of the World Cup.
Amrabat participated in all the matches of the Moroccan national team without substitution, including the victory over Spain on penalties.
The Merseyside outfit is reportedly searching for a central midfielder after failing to sign Chuameni, who moved to Real Madrid in the summer.
It should be noted that Sofyan Amrabat is currently playing in the Italian "Fiorentina" and, according to journalists, he is ready to leave Italy to achieve his goal of playing in the Champions League.