Մարոկկացի աստղը կարող է տեղափոխվել Լիվերպուլ
Հաղորդվում է, որ անգլիական Լիվերպուլի գլխավոր մարզիչ Յուրգեն Կլոպը հանդիպել է Մարոկկոյի աստղ Սոֆյան Ամրաբատի ներկայացուցիչների հետ։ «Լիվերպուլը» ցանկանում է ձեռք բերել մարոկկացի կիսապաշտպանին:
Ամրաբատը այժմ ներկայացնում է Մարոկկոյի հավաքականը Աշխարհի գավաթի 2022թ. խաղարկությունում և հանդիսանում է թիմի պատմական հաջողության առանցքային ներկայացուցիչը։ Հյուսիսաֆրիկացիները պատմության մեջ առաջին անգամ են դուրս գալիս Աշխարհի առաջնության քառորդ եզրափակիչ փուլ։
Ամրաբատը առանց փոխարինման մասնակցել է Մարոկկոյի հավաքականի բոլոր հանդիպումներին, ներառյալ՝ Իսպանիայի հանդեպ 11-մետրանոցներով տարած հաղթանակը։
Հաղորդվում է, որ Մերսիսայդյան թիմը կենտրոնական կիսապաշտպանի փնտրտուքների մեջ է, քանի որ ամռանը ձախողել էր Չուամենիի ձեռքբերումը, որը տեղափոխվել էր Մադրիդի «Ռեալ»։
Նշենք, որ Սոֆյան Ամրաբատը ներկայումս հանդես է գալիս իտալական «Ֆիորենտինայում», և, ըստ լրագրողների, Չեմպիոնների լիգայում խաղալու իր նպատակին հասնելու համար պատրաստ է լքել Իտալիան։
Ընդգծենք, որ ֆուտբոլիստի հանդեպ հետաքրքրություն են ցուցաբերում նաև Միլանի «Ինտերը» և Լոնդոնի «Տոտենհեմը»։

Сообщается, что главный тренер английского «Ливерпуля» Юрген Клопп встретился с представителями марокканской звезды Софиана Амрабати. «Ливерпуль» хочет подписать марокканского полузащитника.
Амрабат представляет сборную Марокко на чемпионате мира 2022 года в турнире и является ключевым представителем исторического успеха команды. Североафриканцы впервые в истории вышли в четвертьфинал чемпионата мира.
Амрабат участвовал во всех матчах сборной Марокко без замены, включая победу над Испанией по пенальти.
Сообщается, что команда Мерсисайда ищет центрального полузащитника после того, как летом не смогла подписать Чуамени, перешедшего в мадридский «Реал».
Следует отметить, что Софиан Амрабат в настоящее время играет в итальянской «Фиорентине» и, по данным журналистов, готов покинуть Италию, чтобы добиться своей цели – играть в Лиге чемпионов.